Ćwiczenia jogi twarzy stają się coraz bardziej popularne jako skuteczny sposób na redukcję zmarszczek, wyszczuplenie kości policzkowych, podniesienie obwisłych powiek i uzyskanie bardziej młodzieńczego wyglądu. Poza walorami estetycznymi joga twarzy może przynieść wiele innych wspaniałych korzyści, w tym zwiększyć krążenie w obrębie twarzy, pomagając w zwalczaniu stanów zapalnych oraz pobudzając produkcję kolagenu. Poznaj skuteczne ćwiczenia jogi twarzy, korzyści oraz efekty regularnych treningów.

  Czym jest joga twarzy?

  Ćwiczenia twarzy wraz z innymi naturalnymi metodami były popularne przed boomem medycyny estetycznej. Historia jogi twarzy nie jest jednak do końca jasna. Wiele źródeł za twórczynię uznaje Fumiko Takatsu, która po wypadku samochodowym wpadła na pomysł, aby poprawić symetrię zranionej twarzy za pomocą odpowiednich ćwiczeń.

  Celem jogi twarzy jest uzyskanie młodszego wyglądu skóry poprzez stosowanie różnych ćwiczeń w połączeniu z odpowiednia techniką oddechową, postawą ciała oraz nauką panowania nad mimiką twarzy.

  Jak działa joga twarzy?

  Założenie ćwiczeń jest proste: rozciąganie, aktywowanie i wzmacnianie mięśni twarzy może poprawić wygląd cery w podobny sposób, jak regularne ćwiczenia fizyczne pomagają w ujędrnianiu ciała. Chodzi o to, aby zafundować sobie mini trening, który pobudzi krążenie w obrębie twarzy.

  Każde ćwiczenie jest nakierowane na pobudzenie mięśni w innych obszarach twarzy, takich jak policzki, czoło czy usta. Wymagają one poruszania mięśniami twarzy w określony sposób. Ruchy te mogą obejmować zarówno zwykłe trzymanie określnej pozy podczas robienia ekspresyjnych min, jak i intensywne techniki masażu twarzy obejmujące punkty nacisku. Co najważniejsze, kluczem do utrzymania rezultatów jest konsekwencja i regularność – wyobraź sobie regularną rutynę, taką jak mycie zębów.

  Efekty i korzyści regularnego wykonywania jogi twarzy

  Pierwsze efekty można zauważyć już po około 2-3 tygodniach regularnych ćwiczeń. Przed rozpoczęciem jogi warto wykonać kilka zdjęć twarzy z różnych profili. Dzięki temu po kilku tygodniach będzie można do nich wrócić i ocenić realne efekty treningu.

  Ćwiczenia jogi twarzy szybko stają się jednym z najpopularniejszych sposobów na utrzymanie młodego i promiennego wyglądu skóry – niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na redukcję zmarszczek, poprawę elastyczności, czy po prostu chcesz uzyskać naturalny zastrzyk blasku.

  Efekty i działanie jogi twarzy

  Oto kilka korzyści, których możesz się spodziewać po ćwiczeniach jogi twarzy:

  • Zwiększone krążenie krwi, które pomaga zmiękczyć drobne zmarszczki.
  • Stymulacja produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i młodziej wyglądająca.
  • Zmniejszenie opuchlizny wokół oczu.
  • Poprawa kolorytu i tekstury skóry.
  • Wygładzenie zmarszczek oraz drobnych linii.
  • Pełniejsze, pulchniejsze policzki dzięki ukierunkowanej sile mięśni.
  • Efekt odchudzenia twarzy poprzez poprawienie konturów.
  • Obniżenie poziomu stresu, dzięki uwolnieniu napięcia mięśniowego.
  • Poprawa drenażu limfatycznego, który oczyszcza skórę z toksyn.
  • Rozluźnienie punktów napięcia na twarzy, dzięki stymulowaniu punktów nacisku.

  10 ćwiczeń jogi twarzy dla początkujących

  Wykonywanie regularnych treningów twarzy nie tylko pomaga uwolnić fizyczne napięcie wokół twarzy, ale także łagodzi stres emocjonalny – zapewniając bardzo potrzebny relaks zarówno dla ciała, jak i umysłu. Gdyby korzyści było mało, warto dodać, że codzienna rutyna treningowa trwa około 5-10 minut. Osoby początkujące powinny zacząć od ćwiczeń przed lustrem, aż do opanowania prawidłowej techniki.

  Ćwiczenia jogi twarzy
  1. Toczenie języka: polega na dociśnięciu języka do podniebienia, a następnie przetoczeniu okręgu wewnątrz jamy ustnej. Ćwiczenie to nadaje się idealne do redukcji podwójnego podbródka.
  2. Unoszenie i opuszczanie policzków: zrób głęboki wdech, a następnie przyssij policzki do środka, wstrzymując wdech na pięć sekund, po czym opuść je wykonując powolny wydech. To ćwiczenie z kolei wpływa na wysmuklenie kości policzkowych oraz dodanie konturów twarzy.
  3. Wygładzanie lwiej zmarszczki: umieść trzy środkowe palce pomiędzy brwiami, a następnie delikatnie odciągnij je do zewnątrz, jednocześnie wywierając nacisk na skronie przy użyciu kciuków. Jest to świetny sposób na pozbycie się lwiej zmarszczki oraz drobnych lini w okolicy brwi.
  4. Pozycja uśmiechniętej ryby: połóż opuszki dwóch palców po obu stronach nosa, upewniając się, że spoczywają one na policzkach. Uśmiechnij się szeroko (przy zamkniętych ustach), a następnie delikatnie wciśnij opuszki palców w skórę 5 razy, za każdym raz przytrzymując na kilka sekund. Pomoże to utrzymać napięcie mięśni policzków, stymulując produkcję kolagenu, dzięki czemu zyskasz bardziej miękkie i elastyczne rysy.
  5. Rozluźnienie szczęki: delikatnie dociśnij kciuki po obu stronach linii szczęki tuż poniżej uszu, a następnie przesuwaj je w dół prowadząc przez linię kości szczęki, aż do podbródka. Pomoże to rozluźnić napięte mięśnie szczęki, zapobiegając w ten sposób powstawaniu worków pod oczami.
  6. Rozciąganie i zwijanie szyi: usiądź w pozycji wyprostowanej, a następnie opuść głowę na bok, aż ucho dotknie ramienia (lub opadnie jak najniżej). Przytrzymaj pozycję rozciągającą przez kilka sekund, po czym zwiń powoli szyję do prostej pozycji. Kiedy powrócisz do pozycji wyjściowej powtórz ćwiczenie wykonując je w przeciwną stronę. Ta praktyka pomaga rozluźnić spięte mięśnie szyi, a także pomaga zredukować poziom stresu.
  7. Zaokrąglanie oczu: zamknij oczy i mocno zaciśnij powieki. Następnie postaraj się maksymalnie zaokrąglić kąciki powiek – coś na wzór kształtu banana lub przewróconej litery „C”. Przytrzymaj pozycję przez kilka sekund po czym rozluźnij powieki i bez otwierania oczu wykonaj kilka kolejnych serii. Ćwiczenie to zapewni relaks dla oczu, zredukuje wory pod oczami, a także poprawi koncentrację – powinny je wykonywać w szczególności osoby, które spędzają dużo czasu przed ekranami.
  8. Lifting nosa: umieść palce serdeczne po obu stronach mostka nosowego podciągając go lekko do góry podczas głębokiego wdechu. Skup się na obszarze znajdującym się na czubku nosa gdzie nozdrza spotykają się z brwiami. Utrzymaj taką pozycję przez co najmniej 5 sekund, a następnie powoli wróć po pozycji wyjściowej. To ćwiczenie pomoże podnieść czubek nosa oraz wyszczuplić jego końcową część.
  9. Smukły podbródek: wykonuj okrężne ruch palcem wskazującym po brodzie, kierując się w dół w kierunku obojczyka. Regularne praktykowanie tej techniki może być bardzo pomocne w redukcji podwójnego podbródka.
  10. Face lifting: To ćwiczenie polega na podniesieniu brwi tak wysoko, jak to możliwe, a następnie mocnym zaciśnięciu powiek na 10 sekund. Powtórz to 5 razy, a następnie zakończ masując skórę pod brwiami okrężnymi ruchami. To ćwiczenie pobudzi krążenie oraz produkcję kolagenu, a w efekcie zredukuje widoczność zmarszczek.

  Stosując się do tych 10 technik regularnie – najlepiej dwa razy dziennie obok innych zasad anti-aging (zdrowa dieta, picie dużej ilości wody itp.) – można szybko zauważyć pierwsze efekty. Na każdą technikę warto poświęcić przynajmniej 10 sekund, wykonując 4-5 serii.

  Jeden komentarz

  Leave A Reply