Stosowanie samoopalacza może być świetnym sposobem na letnią opaleniznę bez spędzenia godzin na słońcu czy odwiedzania solarium. Zdarza się jednak, że końcowy efekt nie jest zadowalający – nierównomierny koloryt, smugi lub zbyt ciemny odcień. Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów na bezpieczne i skuteczne zmycie samoopalacza z dłoni, twarzy i ciała. Poznaj 14 domowych sposób oraz wskazówki, które pomogą Ci uniknąć estetycznej wpadki podczas korzystania z samoopalacza.

    Sposoby na zmycie samoopalacza z dłoni twarzy i ciała

    Najczęstszym powodem zmywania samoopalacza jest uzyskanie nierównomiernego kolorytu skóry lub przebarwienie pewnych obszarów – najczęściej twarzy oraz dłoni. Sztuczna opalenizna utrzymuje się na skórze około 3-4 dni. Jeśli jednak chcesz zmyć opaleniznę szybciej z pomocą przychodzi masa skutecznych domowych sposobów.

    1. Sok z cytryny i soda oczyszczona

    Jeden z najprostszych i najbardziej skutecznych domowych sposobów na zmycie samoopalacza. Wszystko czego potrzebujesz to sok z cytryny (najlepiej świeżo wyciśnięty) i soda oczyszczona. Metod tę można wykorzystać również w przypadku przebarwień po opalaniu natryskowym.

    Zacznij od wymieszania równych części soku z cytryny i sody oczyszczonej, aż powstanie pasta. Rozprowadź pastę na wszystkich miejscach, gdzie zastosowałaś samoopalacz. Pozostaw ją na 15 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Powtarzaj procedurę w razie potrzeby, aż sztuczna opalenizna całkowicie zniknie.

    2. Kwasek cytrynowy

    Kwas cytrynowy to kolejna świetna opcja do usuwania samoopalacza, szczególnie jeśli masz wrażliwą skórę lub jesteś podatna na podrażnienia i zaczerwienienia. Przygotuj pastę z kwasku cytrynowego, dodając do niego nieco wody. Nałóż ją bezpośrednio na wszystkie miejsca, w których zastosowałaś samoopalacz i delikatnie szoruj okrężnymi ruchami.

    3. Szare mydło

    Szare mydło znane jest z właściwości przeciwzapalnych i zdolności do wyciągania zanieczyszczeń ze skóry. Aby użyć szarego mydła jako naturalnego środka do usuwania produktów samoopalających z twarzy, dłoni i ciała, wystarczy spienić trochę szarego mydła w dłoniach, a następnie nałożyć na wszystkie miejsca, w których zastosowano produkty do opalania. Pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

    4. Szorstka rękawica lub gąbka

    Zacznij od zwilżenia danego obszaru letnią wodą. Następnie weź rękawicę do masażu lub gąbkę i mocno masuj okrężnymi ruchami, aż wszystkie ślady produktu do opalania zostaną całkowicie usunięte. Rękawicy lub gąbki możesz używać łącznie z wcześniej opisanymi metodami.

    5. Peeling gruboziarnisty

    Jeśli szukasz niedrogiej opcji, peeling gruboziarnisty może być dobrym rozwiązaniem. Ten rodzaj peelingu jest wystarczająco delikatny, aby nie podrażnić skóry, ale wystarczająco mocny, aby usunąć produkt samoopalający bez większego wysiłku.

    Aby zapewnić maksymalną skuteczność, najpierw zwilż letnią wodą obszar skóry, z którego chcesz usunąć samoopalacz. Następnie nałóż sporą ilość gruboziarnistego peelingu i delikatnie masuj okrężnymi ruchami, aż do kompletnego zmycia samoopalacza. Na koniec spłucz letnią wodą i osusz czystym ręcznikiem.

    6. Peeling na bazie kwasów AHA

    Kolejną świetną opcją usuwania samoopalacza jest peeling na bazie kwasów AHA. Ten rodzaj peelingu zawiera naturalne kwasy, które pomagają rozbić i z łatwością usunąć uporczywe samoopalacze z twarzy i ciała.

    Aby prawidłowo stosować tę metodę, zacznij od zwilżenia obszaru skóry, z którego chcesz usunąć produkt do opalania letnią wodą. Następnie nałóż obfitą ilość peelingu na bazie kwasu AHA i pozostaw na kilka chwil, po czym masuj okrężnymi ruchami, aż do usunięcia wszystkich śladów samoopalacza. Na koniec spłucz ciepła wodą.

    7. Domowy peeling z kawą i cukrem

    Fusy z kawy są idealne do złuszczania skóry. Po zmieszaniu z cukrem, te dwa składniki tworzą lekko ścierny peeling, który pomoże zmyć produkt do opalania z Twojej skóry. Aby wykonać ten domowy peeling, zmieszaj:

    • 1/2 filiżankę fusów z kawy,
    • 1/4 filiżanki białego lub brązowego cukru,
    • 1 szklankę oleju kokosowego lub oliwy z oliwek.

    Następnie nałóż miksturę bezpośrednio na obszar (obszary) dotknięte problemem. Delikatnie wmasuj peeling w skórę okrężnymi ruchami przez około trzy minuty, a następnie spłucz ciepłą wodą.

    8. Woda utleniona

    Woda utleniona to świetny sposób na naturalne usunięcie samoopalacza z wrażliwych miejsc, takich jak twarz lub szyja. Napełnij butelkę z rozpylaczem wodą z kranu i dodaj 8 kropli nadtlenku wodoru (3%). Następnie delikatnie potrząśnij butelką, aby składniki się wymieszały. Rozpylaj roztwór bezpośrednio na wszelkie obszary, z których chcesz zmyć samoopalacz. Pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz letnią wodą.

    9. Tonik z alkoholem

    Tonik z alkoholem to jeden z najpopularniejszych domowych sposobów na zmycie niechcianego samoopalacza ze skóry. Aby skorzystać z tej metody, wystarczy nanieść tonik z alkoholem bezpośrednio na czysty wacik lub szmatkę i delikatnie pocierać skórę okrężnymi ruchami, aż do uzyskania pożądanego efektu.

    Jeśli potrzebna będzie dodatkowa pomoc, dodaj kilka kropli oliwy z oliwek lub oleju kokosowego do toniku z alkoholem przed wtarciem w skórę. Pomoże to nawilżyć i złagodzić wszelkie podrażnienia spowodowane ścieraniem produktu do opalania.

    10. Olejowanie skóry

    Ekstremalne olejowanie skóry to kolejny świetny sposób na zmycie niechcianego samoopalacza z twarzy i ciała. Aby to zrobić, zacznij od nałożenia dużej ilości oliwy z oliwek lub oleju kokosowego bezpośrednio na skórę. Wcieraj ją delikatnymi, okrężnymi ruchami, aż pokryjesz nią wszystkie miejsca, które wymagają usunięcia kosmetyku. Pozostaw na skórze przez około 10 minut, a następnie zmyj letnią wodą z szarym mydłem.

    11. Ciepła kąpiel z olejkami

    Ciepła kąpiel z olejkami to skuteczny sposób na naturalne usunięcie niechcianego samoopalacza zarówno z twarzy jak i ciała bez ostrych chemikaliów czy składników ściernych. Wystarczy napełnić wannę ciepłą wodą i dodać do niej 1 szklankę oliwy z oliwek lub oleju kokosowego.

    Mocz się w wannie przez około 15 minut, a następnie przecieraj skórę gąbką z użyciem szarego mydła. Ta metoda pomoże odżywić skórę, a jednocześnie zmyje niechciany samoopalacz.

    12. Pasta wybielająca do zębów

    Zmocz skórę ciepłą wodą i nałóż pastę wybielającą do zębów na wszystkie przebarwione miejsca na skórze, z których chcesz zmyć samoopalacz. Szoruj delikatnie okrężnymi ruchami przez 1 -2 minuty, a następnie spłucz ciepłą wodą. Ważne jest, aby nie stosować tego środka zbyt często, ponieważ może on podrażnić lub wysuszyć skórę. Na koniec warto użyć balsamy lub kremu głęboko nawilżającego.

    13. Basen, jacuzzi lub sauna

    Ciepła woda i para wodna jest dobrym sposobem, w przypadku zmywania samoopalacza z większych obszarów ciała. Zanurz się w wodzie na 10-15 minut, a następnie przecieraj skórę szarym mydłem lub pastą z soku z cytryny i sody oczyszczonej.

    14. Produkty do usuwania samoopalacza

    Jeśli domowe sposoby zawiodą lub nie umożliwią kompletnego zmycia samoopalacza możesz użyć produktów dostępnych w drogeriach kosmetycznych. Występują w postaci płynu lub pianki, co ułatwia ich nakładanie bezpośrednio na miejsca dotknięte problemem.

    Produkty do zmywania sztucznej opalenizny zazwyczaj zawierają składniki takie jak kwas glikolowy lub mlekowy, które pomagają rozłożyć samoopalacz. Przed stosowanie zapoznaj się z instrukcją oraz informacjami producenta.

    Jak zapobiegać estetycznej wpadce z samoopalaczem?

    Stosowanie samoopalacza umożliwia uzyskanie szybkiej opalenizny, jednak jego zmycie w przypadku wpadki może być problematyczne i pracochłonne. Na szczęście istnieją kroki, które możesz podjąć, aby temu zapobiec.

    • Na kilka dni przed użyciem samoopalacza wykonaj peeling. Pomoże to usunąć martwy naskórek oraz uzyskać efekt równomiernej opalenizny.
    • Załóż rękawiczki przed rozpoczęciem pracy! Ochroni to Twoje dłonie przed zabarwieniem na pomarańczowo i pozwoli na dokładniejszą aplikację.
    • Nakładaj niewielkie ilości produktu i używaj okrężnych ruchów podczas rozprowadzania
    • Przed ubraniem się należy odczekać, aż produkt zostanie wchłonięty w skórę.
    Leave A Reply