Każda kobieta marzy o tym, by mieć piękne, lśniące i mocne włosy. Jednak farbowanie, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, suszenie czy promienie słoneczne nie służą włosom i powodują, że są one słabe, rzadkie i matowe. Jak temu zaradzić? Olejowanie jest jednym ze sposobów. Czy można nakładać olej na suche włosy? Jakich olejów używać do tego zabiegu? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!
Artykuł sponsorowanyCzy można nakładać olej na suche włosy?
Olejowanie można przeprowadzać zarówno na włosach suchych, jak i mokrych. Sama metoda na sucho jest prosta i dużo szybsza niż na mokro, gdyż nie ma konieczności mycia włosów wcześniej. Jakie korzyści można osiągnąć dzięki temu zabiegowi? Przede wszystkim włosy będą błyszczące na całej długości. Pasma staną się miękkie, ale też i wygładzone, co też ułatwi układanie fryzury – podpowiada Martyna Rudzka – kosmetolog i redaktor naczelna serwisu dla kobiet. Ta metoda jest szczególnie polecana kobietom, które mają puszące się włosy. Olejem można je ujarzmić i przestaną się elektryzować. Po zabiegu włosy będą chronione przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i będzie można je też łatwiej rozczesać, a więc warto skorzystać z takiej możliwości i zadbać o swoje włosy już teraz.
Olejowanie włosów – na sucho czy mokro?
Zarówno jedna, jak i druga metoda jest dobrym sposobem na nawilżenie i wzmocnienie włosów. Jeśli chodzi o olejowanie na sucho, to polecane jest paniom, które chcą wygładzić i ujarzmić niesforne kosmyki. Druga metoda działa dogłębnie i jest polecana w przypadku bardzo zniszczonych włosów, które potrzebują regeneracji. W przypadku zabiegu przeprowadzanego na sucho należy uważać z ilością nakładanego oleju. Jeśli użyjesz za dużo, to włosy będą ciężkie i trudno będzie zmyć cały olej.
Jak olejować włosy na sucho?
Jest to zabieg, który najlepiej przeprowadzać przynajmniej raz w tygodniu, ale może być również częściej. W przypadku kobiet, które mają przesuszone, matowe i słabe włosy, można nałożyć olejek nawet codziennie. Po pewnym czasie można zmniejszyć częstotliwość aplikacji, a gdy włosy będą już zregenerowane, to wystarczy taką pielęgnację przeprowadzać raz w tygodniu lub nawet raz na dwa tygodnie. Sam zabieg nie jest trudny, a na początku należy wybrać olej, ale o tym za chwilę. Włosy muszą być rozczesane i najlepiej podzielić je na mniejsze części. Olej najlepiej aplikować kroplomierzem, a następnie należy go dokładnie rozprowadzić na całej długości. Można także wmasować olejek w skórę głowy, co jest szczególnie zalecane kobietom mającym problemy z łupieżem lub wypadaniem. Na koniec należy przeczesać jeszcze raz wszystkie pasma razem. Dla lepszego efektu zalecane jest nałożenie ręcznika na głowę i podgrzanie suszarką. Olej można nakładać także na końcówki, jeśli się rozdwajają.
Olejowanie na sucho – na ile czasu zostawić olej na włosach?
Zalecane jest pozostawienie oleju na włosach przez minimum 30 minut, ale można oczywiście także odczekać dłuższy czas. Wszystko zależy od efektów, jakie mają zostać osiągnięte. Można również olejowanie przeprowadzić przed snem, tylko bardzo ważne jest dokładne zabezpieczenie głowy, by nie pobrudzić poduszki i pościeli. Rano oczywiście głowę należy umyć.
Jaki olej do olejowania włosów na sucho?
Tak naprawdę można olejować włosy dowolnym olejem, o ile jest to olej naturalny. Co to oznacza? Mianowicie, że musisz wybrać olej nierafinowany, tłoczony na zimno, który nie zawiera konserwantów, sztucznych dodatków czy parafiny. Dostępne są w sklepach także gotowe mieszanki olejów z ziołami, które można wybrać w przypadku konkretnych problemów. Dobór oleju należy też dostosować do rodzaju włosów, a te mogą być nisko-, średnio-, wysokoporowate. Włosy niskoporowate są proste i śliskie i szybko uszkadzają się, a także długo schną. Średnioporowate mogą być proste lub falowane i poddają się dobrze różnym zabiegom stylizacyjnym, które można podejrzeć na: https://wyszukana.com.pl/kategoria/uroda/fryzury/ Wysokoporowate są suche, puszą się i najczęściej są kręcone lub falowane. Do niskoporowatych idealnie nadaje się olej kokosowy, masło shea lub olej rycynowy. Średnioporowate najlepiej olejować oliwą z oliwek lub olejem z awokado. Do wysokoporowatych zalecane są oleje z wiesiołka, czarnuszki lub z lnu.