Przygotuj się na nadchodzące wyjazdy. Spraw sobie walizkę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Poznaj najbardziej komfortowe i trwałe modele o ciekawym designie.

  Artykuł sponsorowany

  Walizka to nieodzowny atrybut podróżnika. Choć oczywiście można pakować się w torby i plecaki, walizka zapewnia maksymalny komfort użytkowania. Warunkiem jednak jest, że została wybrana adekwatnie do potrzeb swojego właściciela oraz zastosowania. Inne priorytety będzie miała osoba, która często lata samolotem, a inne taka, która zwykle jeździ autem. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym cechom oraz sprawdźmy najczęściej wybierane przez klientów walizki Ochnik, by pomóc Ci w dokonaniu trafnego zakupu.

  Miękka czy sztywna walizka? Jaki materiał wybrać?

  To, jak wiele zniesie Twoja walizka, uzależnione jest w dużej mierze od rodzaju materiału, z którego została wykonana. Wyróżniamy przede wszystkim walizki miękkie z nylonu, poliestru oraz walizki twarde z poliwęglanu, polipropylenu lub tworzywa sztucznego ABS.

  Zaletą miękkich modeli jest głównie ich waga, a dla niektórych również estetyka. Materiałowe ścianki w przypadku dobrej jakości walizek prezentują się bardzo elegancko i są wzmocnione w miejscach szczególnie narażonych na uszkodzenia. Dodatkowym atutem, który jest charakterystyczny dla miękkich walizek, są zewnętrzne kieszonki, dzięki którym organizacja bagażu staje się łatwiejsza. Jeżeli nie będziesz wkładać walizki do przymiaru na lotnisku, możesz ją wypchać, a ta dzięki elastycznym ściankom przystosuje się do swojej zawartości. Godnym polecenia modelem o lekkiej i miękkiej konstrukcji jest walizka WALNY-0030-69-24 marki Ochnik, którą można w razie potrzeby poszerzyć, odpinając jeden suwak.

  Sztywne materiały stosowane do walizek również nie należą dziś do ciężkich, a przy tym zapewniają znacznie lepszą ochronę swojej zawartości, niż w przypadku materiału. Solidna konstrukcja zabezpieczy Twój bagaż przed uszkodzeniem podczas transportu. Jest to szczególnie ważne dla osób podróżujących samolotem, gdzie obsługa nie obchodzi się z walizkami zbyt delikatnie, jak również dla tych, którzy często wyjeżdżają, a zależy im na niezawodności nawet w trudnych warunkach. Wśród trwałych walizek o mocnej, twardej konstrukcji Ochnik ma szeroki wybór modeli. Jeżeli szukasz takiej, która będzie wyjątkowo mocna, a przy tym pojemna, wybierz walizkę WALAB-0070-28-30. Jej pojemność wynosi aż 123 litry. We wnętrzu znajdziesz dwie komory. Zawartość jednej jest zabezpieczana elastycznymi pasami, drugą zaś zamyka się materiałową przykrywką na suwak.

  Komfortowa i estetyczna walizka podróżna – najmodniejszy design

  Poza wysoką funkcjonalnością istotną rolę podczas zakupu walizki odgrywa również jej prezencja. Powinna być przyjemna dla oka, by pozwolić Ci z dumą przemierzać korytarze lotniska. To nie wszystko. Charakterystyczna linia lub nietypowa kolorystyka z łatwością pozwoli Ci odnaleźć swoją walizkę w gąszczu innych. Co powiesz na żółty model Ochnik WALPC-0013-21-28 z miękkimi rączkami? A może soczyście zielony WALAB-0040-51-28? Nie musisz się obawiać, że jasna kolorystyka utrudni Ci utrzymanie walizki w nienagannej czystości. Tworzywo ABS myje się bardzo łatwo. Czasem wystarczy je przetrzeć nawilżanymi chusteczkami. Tak ekspresowo usuniesz np. błoto.

  Leave A Reply