Z pewnością nieraz kupowałeś okulary przeciwsłoneczne – w końcu to nic trudnego. Czy jednak na pewno? Okazuje się, że wiele osób nosi źle dopasowane okulary z ciemnymi szkłami, które zamiast pomagać, mogą szkodzić! Sprawdź, jak dobrać okulary z filtrem UV i bądź spokojny o zdrowie wzroku.

  Artykuł sponsorowany

  Okulary przeciwsłoneczne – tarcza dla Twojego wzroku

  Kto z nas nie przepada za piękną, wiosenną i letnią aurą? Choć promienie słoneczne wprawiają w świetny nastrój, warto mieć świadomość, że ich nadmiar może być niebezpieczny dla zdrowia. W ostatnich latach wiele mówi się o tym, jak dużym zagrożeniem jest, chociażby, czerniak skóry. Promienie UV mogą być także bardzo groźne dla oczu.

  Promieniowanie ultrafioletowe przyczynia się do uszkodzenia siatkówki, co może prowadzić do degradacji plamki żółtej. Następstwami takiego stanu są poważne choroby wzroku, Nadmiar słońca przyspiesza także starzenie się oczu, zwiększa ryzyko wystąpienia zaćmy, a także groźnego czerniaka oka. Mamy jednak dobre wieści: aby uchronić oczy przed tymi zagrożeniami, wystarczy, że zrobisz jedną rzecz: zainwestujesz w dobre okulary przeciwsłoneczne! To najprostszy i najskuteczniejszy sposób zachowania oczu w zdrowiu na długie lata.

  Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne? Zasady

  Na czym powinieneś się skupić, kupując kolejną parę okularów przeciwsłonecznych?

  Podstawa to dobre szkła

  Choć wiele osób w pierwszej kolejności zwraca uwagę na design, pamiętaj, że sercem okularów zawsze są szkła. To one chronią oczy i zapewniają dobrą jakość widzenia. Okulary przeciwsłoneczne powinny być wyposażone w przyciemnione szkła z filtrem 400, zapewniającym najwyższy poziom ochrony.

  Takie modele, opatrzone odpowiednimi, certyfikatami, znajdziesz tylko w salonach optycznych – zrezygnuj z kupna okularów na straganie lub sieciowych sklepach odzieżowych! Niskiej jakości szkła przeciwsłoneczne  tylko zaszkodzą Twoim oczom, doprowadzając do nich więcej promieniowania UV.

  Okulary dopasowane do Twoich potrzeb

  Oprócz ochrony UV, okulary przeciwsłoneczne mogą zapewniać Ci dodatkowe korzyści. Możesz zdecydować się na szkła z korekcją, co przyda się, jeśli jesteś krótkowidzem, dalekowidzem lub borykasz się z astygmatyzmem. Okulary mogą posiadać także polaryzację – doskonałe rozwiązanie dla kierowców, wędkarzy, żeglarzy oraz osób uprawiających sport na powietrzu.

  Stylowe i wygodne oprawki

  Nie ukrywajmy – styl ma znaczenie! Modne okulary przeciwsłoneczne damskie jak i męskie mogą być wspaniałym uzupełnieniem stylizacji na słoneczne dni. Fason warto dopasować do swoich preferencji, ale też kształtu twarzy. Jeśli masz miękkie rysy, oprawki o ostrym obrysie dobrze je podkreślą i odwrotnie – mocne rysy możesz złagodzić, wybierając okulary owalne lub okrągłe.

  Gdzie kupić dobre okulary przeciwsłoneczne?

  Jak już wspomnieliśmy miejscem, w którym kupisz pewne i bezpieczne okulary z filtrem, UV okaże się sprawdzony salon optyczny. Sieć salonów Okularium dostępnych w wielu miastach kraju zapewni Ci kompleksową pomoc w doborze idealnej pary. Znajdziesz tam okulary przeciwsłoneczne męskie, damskie oraz dziecięce znanych i cenionych marek. Na uwagę zasługuje polska firma Oxys Sun, oferująca piękne i solidne modele w atrakcyjnych cenach. Już dziś warto pomyśleć o zakupie nowej pary okularów skrojonych na miarę Twoich potrzeb!

  Leave A Reply