Sliminator to suplement diety (nie lek!), którego zadaniem jest optymalizacja procesów odpowiedzialnych za spalanie tkanki tłuszczowej. Szumne zapowiedzi producenta, w których deklaruje on możliwość spalenia nawet 14 kg w 28 dni, nie są zgodne z rzeczywistością. Nawet. jeśli ten produkt umożliwiałby tak szybką redukcję tkanki tłuszczowej, to i tak byłaby to redukcja zbyt szybka jak na możliwości ludzkiego organizmu. Co zatem (jeszcze) warto wiedzieć na temat tego produktu?

  Jak działa Sliminator – informacje producenta

  Odchudzanie z wykorzystaniem suplementów diety, to proces bardzo złożony, skomplikowany i – niestety – czasochłonny. Stymulacja procesów odpowiedzialnych za wzrost spalania tkanki tłuszczowej, wymaga dobrania odpowiednich środków i zamknięcia ich w pojedynczej kapsułce. Nie jest to proste, biorąc pod uwagę fakt, że liczba dostępnych na rynku „spalaczy” tłuszczu, jest wręcz oszałamiająca.

  Tabletki na odchudzanie Sliminator działają – zgodnie z informacjami przedstawionymi przez producenta – w sposób wielopłaszczyznowy. Ich oddziaływanie na organizm można podzielić na kilka podstawowych faz:

  • przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej,
  • zmniejszenie łaknienia,
  • zmniejszenie tendencji do magazynowania tłuszczu,
  • optymalizacja procesów metabolicznych,
  • zwiększenie efektywności usuwania toksyn.

  Jednym słowem – Sliminator jest reklamowany jako „suplement na wszystko”. Czy tak jest naprawdę? Na to pytanie odpowie niniejszy artykuł.

  Skład preparatu

  Skład suplementu diety jest bardzo złożony i wymaga dokładniejszego opisu. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez producenta, opiera się on przede wszystkim na:

  1. Ekstrakt z papryczki chili – to substancja niezwykle bogata w kapsaicynę, która jest odpowiedzialna za jej charakterystyczny, niezwykle ostry smak. Kapsaicyna jest naturalnym termogenikiem, którego działanie polega na delikatnym podwyższaniu temperatury ciała, co skutkuje szybszym spalaniem tkanki tłuszczowej. Ponadto ekstrakt ten zapobiega występowaniu nowotworów, działa przeciwzapalnie i optymalizuje pracę układu krążenia.
  2. Ekstrakt z jagód acai – to substancja, która posiada wiele dobroczynnych dla ludzkiego organizmu właściwości. Rośliny te skutecznie poprawiają stan skóry, działają jak naturalny (i bardzo silny) antyoksydant, ale przede wszystkim przyspieszają spalanie tłuszczu i optymalizują procesy wydalania toksyn. Trzeba też dodać, że jagody acai zawierają dużo błonnika, który w naturalny sposób zmniejsza łaknienie. Tym samym pomagają one w oczyszczeniu układu pokarmowego ze złogów, co wpływa na wzrost jego kondycji.
  3. Ekstrakt z zielonej herbaty – to prawdziwy rezerwuar bogatych w substancje czynne składników. Zielona herbata poprawia pracę jelit, zmniejsza ryzyko wystąpienia wzdęć i ich niedrożności, ogranicza uczucie łaknienia i usprawnia procesy odpowiedzialne za spalanie tkanki tłuszczowej. Dzięki swym właściwościom, zielona herbata pomaga w zwiększeniu tolerancji wysiłkowej. Oczywiście jest to możliwe tylko w przypadku jej regularnego stosowania! Trzeba też podkreślić, że istotnym składnikiem zielonej herbaty jest kofeina, która pobudza organizm do działania i wpływa na wzrost ciepłoty ciała.
  4. Wyciąg z błonnika akacjowego – to bardzo rzadko spotykana w suplementach substancja, której obecność wyróżnia Sliminatora wśród innych, analogicznych suplementów diety. Błonnik akacjowy działa podobnie jak… klasyczny błonnik. Co więcej, wspiera on procesy namnażania korzystnych z naszego punktu widzenia bakterii jelitowych. Warto podkreślić, że to dzięki niemu łatwiej będzie nam pozbyć się toksycznych produktów przemiany materii, a co za tym idzie – poprawi on ogólny stan naszego zdrowia.

  Przeciwwskazania dotyczące stosowania

  Sliminator to suplement diety, który – mimo naturalnego pochodzenia – może w niektórych sytuacjach wykazywać pewne działania niepożądane. Nie powinny go stosować osoby, które:

  • cierpią na nadciśnienie i choroby serca,
  • chorują na bezsenność i związane z nią objawy,
  • cierpią na nerwicę, nadczynność tarczycy,
  • cierpią na cukrzycę,
  • wykazują nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

  Zaleca się, by osoby cierpiące na jakiekolwiek choroby przewlekłe, skonsultowały się z lekarzem na temat zasadności zakupu preparatu. W przeciwnym razie, działania niepożądane mogą mieć bardzo złożony i skomplikowany charakter.

  Poza tym z preparatu nie powinny korzystać:

  • osoby poniżej 18 roku życia, gdyż nie jest znany wpływ poszczególnych składników preparatu na proces dojrzewania,
  • kobiety w ciąży i karmiące piersią, gdyż nie ma badań, które jednoznacznie opisywałyby wpływ substancji aktywnych preparatu na dzieci nienarodzone, noworodki i niemowlęta.

  W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów alergicznych (np. świąd skórny, wysypka, bóle głowy), należy jak najszybciej zaprzestać stosowania suplementu. Jeśli dolegliwości te nie ustąpią po 3 – 5 dniach, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

  Stosowanie

  Suplement diety Sliminator, występuje w dwóch odmianach opakowań, różniących się pojemnością (analogicznie 30 i 60 kapsułek). Niezależnie od wybranego przez kupującego wariantu, należy każdego dnia spożywać dwie kapsułki – jedną rano a drugą w południe. Należy przy tym pamiętać, by drugą kapsułkę spożywać najpóźniej wczesnym popołudniem, gdyż jej zastosowanie w porze wieczornej, może nam skutecznie utrudnić sen.

  W związku z tym, że w składzie suplementu znajdują się dość duże ilości błonnika, każdą z kapsułek należy popijać dużą ilością wody niegazowanej. Poza tym woda skutecznie przyspieszy wchłanianie substancji aktywnych wchodzących w skład produktu.

  Preparatu nie należy łączyć z alkoholem. Pierwsze efekty stosowania suplementu można zauważyć po około 30 dniach.

  Cena produktu

  Sliminator to suplement diety, który – jak wiele analogicznych mieszanek – powinien być kupowany tylko bezpośrednio u producenta lub u certyfikowanych pośredników. Zakup produktu „byle gdzie” zwiększa ryzyko nabycia fałszywki, której działanie na nasz organizm może być nieprzewidywalne.

  Cena pojedynczego opakowania jest uzależniona od jego pojemności. Wybierając mniejszą liczbę kapsułek (30 szt.) zapłacimy około 120 – 130 złotych. Kupując opakowanie XXL (60 szt.) trzeba będzie zapłacić 160 – 170 złotych. Jak widać, bardziej opłacalny będzie drugi wariant.

  Należy podkreślić, że cena ta nie jest stała i zależy od wielu czynników. Co gorsza, w Internecie funkcjonuje wielu oszustów, którzy sprzedają ten produkt po sztucznie zawyżonej cenie (nawet do 300 złotych za opakowanie).

  Opinie na temat Sliminator

  Tabletki na odchudzanie Sliminator, to produkt, na temat którego można znaleźć wiele różnych opinii w Internecie. Większość z nich to opinie pozytywne, podkreślające skuteczność preparatu, szybkie efekty jego stosowania (nawet po 15 dniach) i złożony, „uzupełniający się” skład. Niestety na temat suplementu można znaleźć i opinie negatywne, wśród których dominują wpisy o nieskuteczności preparatu i jego zbyt wysokiej cenie.

  Odnosząc się do zdania użytkowników, należy podkreślić, że działanie suplementu nie jest takie same w przypadku różnych osób. Sliminator jest katalizatorem zmian zachodzących w naszym organizmie, których przebieg jest uzależniony od odpowiedniej diety odchudzającej (suplement nie jest jej substytutem) i dużej dawki ruchu.

  Podsumowanie

  Sliminator to suplement diety, który warto polecić wszystkim osobom, które chcą zadbać o swą szczupłą sylwetkę. Niestety informacje o skuteczności tego wyrobu należy włożyć między bajki, gdyż uzyskanie tak spektakularnego efektu (14 kg w 28 dni), nie jest ani możliwe, ani też bezpieczne.

  Zostaw komentarza