Wykonanie manicure hybrydowego wymaga zastosowania dobrej jakości lampy. Wykorzystywana jest do utwardzenia lakieru na paznokciach. To o jakości i wydajności lampy zależy trwałość hybrydy. Dziś na rynku dostępne są różne modele lamp do paznokci. Wybór tej konkretnej nie powinien być przypadkowy. Warto zatem zapoznać się z niniejszym poradnikiem, aby wybrać takie urządzenie, której najlepiej spełni konkretne oczekiwania.

  Artykuł sponsorowany

  Jak działa lampa do paznokci?

  Lampa do paznokci to dziś obowiązkowy element wyposażenia każdego salonu kosmetycznego. Manicure hybrydowe od dawna cieszy się coraz większą popularnością wśród pań. Bez dobrej jakości lampy jego wykonanie nie jest możliwe. Od niej zależy trwałość i wygląd manicure. Dzięki odpowiednio dobranej lampie wystarczy zaledwie kilkadziesiąt sekund, aby lakier właściwie utwardził się na płytce paznokci. Wybór lamp do paznokci jest dziś bardzo szeroki. Można się o tym przekonać, choćby zapoznając się z ofertą dostępną na stronie: https://www.mediaexpert.pl/supermarket/manicure-i-pedicure/lampy-do-paznokci. Na co zwrócić uwagę wybierając konkretny model?

  Jaka lampa do paznokci?

  Obecnie na rynku oferowane są przede wszystkim dwa modele lamp do paznokci. Mowa tu o lampach LED i lampach UV. Oba modele mogą być z powodzeniem stosowane zarówno do domowego użytku, jak i w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Oba mają oczywiście swoje zalety i wady. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru lampy do paznokci warto zadać sobie kilka kluczowych pytań. Istotne jest tu m.in. to, czy wybrana lampa ma być przeznaczona do użytku domowego, czy profesjonalnego. W tym drugim przypadku ważne jest, aby lampa cechowała się odpowiednio dużą mocą i wytrzymałością. Pod uwagę bowiem wziąć należy fakt, że w salonie kosmetycznym lampa może pracować nawet przez kilkanaście godzin dziennie. Istotny jest również sam sposób wykonywania manicure. Niektóre modele lamp do paznokci mogą być wykorzystywane do wykonywania zarówno manicure hybrydowego, jak i żelowego, a niektóre jedynie do manicure hybrydowego. Należy o tym pamiętać, jeśli w salon ma oferować oba rodzaje stylizacji. Poza tym przy wyborze lampy do paznokci pod uwagę wciąć należy takie elementy jak kształt lampy oraz czas utwardzania.

  Jaka lampa do manicure hybrydowego?

  Jeśli planuje się wykonywanie jedynie manicure hybrydowego, to dobrym wyborem będzie lampa LED. Urządzenie cechuje się długą żywotnością i niskim zużyciem energii. Poza tym lampy LED bardzo szybko utwardzają lakier. Oczywiście czas utwardzania lakieru uzależniony jest od mocy urządzenia. Im większa moc lampy, tym szybsze utwardzanie lakieru. W przypadku zakupu urządzenia do salonu kosmetycznego, warto postawić na model o mocy 36 lub 48 W. Dodatkowo uwagę warto zwrócić na funkcje, które zwiększają komfort użytkowania lampy. Mowa tu choćby o możliwości ustawienia różnych poziomów pracy, trybie pracy ciągłej, czujniku ruchu, a także o timerze.

  Jaka lampa do manicure hybrydowego i żelowego?

  Jeśli zaś planuje się wykonywanie zarówno manicure hybrydowego, jak i żelowego, to dobrym wyborem będzie lampa UV. Pamiętać jednak trzeba, że urządzenia UV cechują się większym poborem energii elektrycznej w przeciwieństwie urządzeń LED. Jak jednak wspomniano, pozwalają na wykonanie dwóch rodzajów stylizacji. Tak jak w przypadku lamp LED, także i w przypadku lamp UV czas utwardzania lakieru uzależniony jest od mocy urządzenia. Oczywiście lampy UV także wyposażone są w dodatkowe funkcje zwiększające komfort ich użytkowania.

  Leave A Reply