Na polskim rynku suplementów diety istnieje wiele produktów, które mają wspierać proces odchudzania. Bądźmy szczerzy – większość z nich to suplementy mało skuteczne, jeśli nawet nie niebezpieczne dla zdrowia. Jak nie pogubić się w tym gąszczu? Najlepiej poszukać takiego produktu, który będzie zawierał możliwie dużo składników czynnych. Piperinox jest jednym z nich.

  Poniższą recenzję poświęcimy właśnie temu suplementowi. Piperinox – bo o nim mowa – to specyfik zalecany wszystkim osobom, dla których dbanie o własną sylwetkę jest szczególnie ważne. W poniższym opisie skupimy się na właściwościach tego wyrobu, poznamy jego skład i – rzecz jasna – przeanalizujemy ewentualne skutki uboczne, które mogłyby być związane z jego stosowaniem. Zapraszamy do lektury!

  Piperinox – co to jest?

  Jest to suplement diety na odchudzanie, w skład którego wchodzi między innymi piperyna. Substancja ta (o czym zresztą napiszemy w dalszej części recenzji), jest naturalnym środkiem walki z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Suplement ma postać kapsułek, których zawartość łatwo wchłania się do wnętrza organizmu. Produkt jest opatentowany i bezpieczny dla zdrowia. Nie zawiera on żadnych sztucznych składników, które (np. kosztem wzrostu temperatury ciała) mogłyby wywołać szereg zjawisk niepożądanych.

  Mimo swej skuteczności, Piperinox nadal pozostaje suplementem diety. Oznacza to, że należy go stosować wyłącznie jako wsparcie dla odpowiednio zbilansowanej diety odchudzającej. Produkt nie jest lekiem i nie powinien być traktowany jako zamiennik dietetyczny.

  Magia piperyny

  Czytając tą recenzję, można odnieść wrażenie, że głównym składnikiem czynnym suplementu jest piperyna. I choć zawartość jednej kapsułki nie ogranicza się wyłącznie do niej, to – ze względu na intensywność działania – właśnie ona odgrywa w suplemencie najważniejszą rolę. Sprawdźmy zatem, jakie wykazuje ona właściwości.

  1. Piperyna wspiera proces wychwytywania glukozy (zwłaszcza w obrębie mięśni szkieletowych), dzięki czemu nadmiar składników odżywczych jest przekazywany na cele energetyczne, a nie na powolne odkładanie w ramach tkanki tłuszczowej.
  2. Regulacja poziomu hormonów odpowiedzialnych za uczucie głodu lub sytości. Dzięki piperynie człowiek nie odczuwa tak intensywnego łaknienia, co przedkłada się na zmniejszenie ilości przyjmowanego pokarmu i szybsze chudnięcie.
  3. Piperyna intensyfikuje procesy odpowiedzialne za lipolizę, czyli – mówiąc prościej – dezintegrację i niszczenie komórek tłuszczowych. Dzięki niej szybciej spalamy tłuszcz i co najważniejsze – proces ten odbywa się w sposób kontrolowany i bezpieczny dla organizmu.
  4. Opisywana substancja zmniejsza ilość wytwarzanej insuliny, dzięki czemu ryzyko powstania tak zwanej otyłości brzusznej jest jeszcze mniejsze.
  5. Piperyna jest też dobrze znana wśród sportowców. Przyspiesza ona procesy regeneracyjne w organizmie (zwłaszcza w obrębie tkanki mięśniowej) i jednocześnie wspiera proces ich rozbudowy i wzmocnienia.

  Skład Piperinox

  Naturalnie Piperinox nie jest „suplementem jednego składnika”. Wręcz przeciwnie – w jego składzie można znaleźć wiele różnych substancji czynnych. Część z nich pojawia się w wielu innych suplementach na odchudzanie, co jednoznacznie wskazuje na ich skuteczność.

  • Ekstrakt z kory cynamonowca – korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu trawiennego i jednocześnie pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu glukozy we krwi. Dzięki temu umożliwia on zmniejszenie łaknienia i wchłanianie mniejszej ilości tłuszczów.
  • Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy – to substancja, która niezwykle korzystnie oddziałuje na metabolizm tłuszczów i węglowodanów. Pośrednio to dzięki niej osoby zażywające Piperinox mają znacznie więcej energii.
  • Ekstrakt z imbiru lekarskiego – to substancja, która wykazuje bardzo szerokie działanie na wielu różnych płaszczyznach. Po pierwsze, korzystnie wpływa ona na stabilizację poziomu glukozy we krwi. Po drugie – ułatwia procesy metaboliczne. Po trzecie – jest bardzo dobrym antyoksydantem.
  • Ekstrakt z owoców papryki rocznej – to dzięki niej jesteśmy w stanie ochronić nasz żołądek przed działaniem substancji o relatywnie niskim pH. Ponadto papryka usprawnia metabolizm, po części redukując masę ciała.
  • Chrom – to bardzo znany i potrzebny składnik codziennej diety. Ułatwia on stabilizację poziomu cukru we krwi, ale też zapewnia skuteczniejsze wchłanianie ważnych substancji odżywczych z pokarmu.
  • Ekstrakt z guarany – działa pobudzająco i stymulująco. Substancja ta wykazuje podobne działanie co zwykła kofeina, ale za to jest od niej zdecydowanie silniejsza. Poza tym ekstrakt z guarany ułatwia metabolizm tłuszczów.

  Warto, czy nie warto?

  Piperinox to tabletki na odchudzanie, które składają się z wielu różnych substancji czynnych, dzięki którym produkt ten działa w sposób wielopłaszczyznowy. Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto go stosować.

  1. Suplement diety charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na działanie kwasów w obrębie układu pokarmowego (zwłaszcza żołądka). Dzięki temu zawarte w nim składniki czynne mogą znacznie dłużej uwalniać się do organizmu, co ma przełożenie na skuteczność suplementu diety.
  2. Produkt jest wykonany w sposób naturalny. Nie zawiera on żadnych niebezpiecznych substancji, które mogłyby w sposób niekontrolowany przyspieszać proces spalania tłuszczu w organizmie.Warto dodać, że prezentowane tabletki są dostosowane do potrzeb wegetarian.
  3. Piperinox to specyfik znacznie poprawiający komfort życia osoby go zażywającej. Udowodniono, że zawarte w nim substancje czynne mogą minimalizować charakterystyczne odczucie mdłości i wiele innych, nieprzyjemnych schorzeń żołądka (np. zgada).

  ABC stosowania suplementu diety

  Piperinox to suplement diety. Oznacza to, że nie może być on stosowany jako jej zamiennik. Nie należy też stosować go w ilościach innych, niż podane przez producenta (lub lekarza). W przeciwnym razie może dojść do problemów natury trawiennej, związanej z przyswojeniem nadmiaru substancji aktywnej. Tabletki nie mogą być też spożywane przez osoby, których organizmy wykazują nadwrażliwość (alergię) na niektóre składniki suplementu. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek zjawisk niepożądanych, należy jak najszybciej przerwać stosowanie produktu i – w razie, gdy zjawiska te nie ustąpią – udać się do lekarza.

  Wracając do stosowania suplementu diety, zaleca się spożywanie jednej kapsułki dziennie i to najlepiej rano, tuż po pierwszym posiłku. Każdorazowe spożycie suplementu diety powinno wiązać się z popiciem dużą ilością wody. Dzięki niej zawartość kapsułki rozpuści się znacznie efektywniej, a znajdujące się w niej substancje aktywne szybciej wchłoną się do organizmu człowieka.

  Przeciwwskazania dotyczące stosowania

  Mimo, iż Piperinox jest w pełni naturalnym i bezpiecznym suplementem diety, nie powinny go stosować niektóre osoby. Jakie występują tu przeciwwskazania?

  • Z suplementu nie powinny korzystać kobiety w ciąży i karmiące. Nie istnieją badania, które jasno określałyby sposób oddziaływania substancji czynnych produktu, na organizmy matki i nienarodzonego dziecka. Ponadto istnieje ryzyko, że wspomniane składniki mogą przeniknąć do mleka matki.
  • Produktu nie powinny stosować osoby poniżej 18 roku życia. Jest to związane z charakterystyką okresu dojrzewania, którego procesy – w związku ze stosowaniem suplementu – mogłyby zostać zaburzone.
  • Suplement diety nie powinien być stosowany przez osoby, które cierpią na poważne schorzenia układu pokarmowego (trawiennego). Nie zaleca się również, by produkt stosowały osoby cierpiące na cukrzycę. W obu przypadkach zakup i spożywanie kapsułek powinny być dokładnie skonsultowane z lekarzem – specjalistą.
  • Piperonox nie powinny też stosować te osoby, które wykazują jakiekolwiek tendencje uczuleniowe w kontekście stosowania wybranych składników preparatu. W przypadku ich wystąpienia, należy jak najszybciej odstawić produkt!

  Podsumowanie

  Piperinox jest produktem stworzonym przez specjalistów, w którym główną rolę odgrywa wspomniana piperyna. Substancja ta wykazuje bardzo szerokie działanie w kierunku prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego, dlatego nie należy przekraczać dobowej, zalecanej ilości produktu. Piperinox jest suplementem sprawdzonym i skutecznym. Zawarte w nim substancje czynne pomagają (a nie leczą) w kontekście występowania zaburzeń masy ciała.

  Należy pamiętać, że produkt będzie skuteczny tylko wtedy, gdy wraz z jego stosowaniem zmienimy nasze przyzwyczajenia dietetyczne i – w miarę możliwości – wprowadzimy do naszego życia jeszcze więcej ruchu na świeżym powietrzu. Prezentowany suplement diety na odchudzanie, jest jednym z najskuteczniejszych produktów tego typu oferowanych na polskim rynku. Należy pamiętać, że dokonywać zakupu wyłącznie poprzez stronę producenta.

  Zostaw komentarza