Producenci suplementów diety nie ograniczają się wyłącznie do dystrybucji swoich produktów. Wręcz przeciwnie – wielu z nich wprowadza na rynek zupełnie nowe mieszanki, których skład ma przynieść jeszcze bardziej rewolucyjne efekty. Przykładem takiego suplementu na odchudzanie, jest produkt o nazwie Moring Slim, który został wprowadzony na rynek w 2017 roku. W poniższym artykule skupimy się na aspektach jego stosowania, analizie jego składu i ewentualnych przeciwwskazaniach co do jego zażywania. Sprawdzimy również, na czym polega wyjątkowość tych tabletek i dowiemy się, czy faktycznie są one tak skuteczne, jak wynikałoby to z reklam.

  Skład i charakterystyka Moring Slim

  Najważniejszym składnikiem preparatu Moring Slim jest wyciąg z liści Moringa. Ta osobliwa roślina występuje głównie na granicy Indii i Pakistanu, przez co dla nas – Polaków – jest ona dość egzotyczna. Wyciąg z jej liści zawiera mnóstwo substancji odżywczych, jest bogaty w witaminę E i – co najważniejsze – zawiera przeciwutleniacze, substancje przeciwzapalne i aminokwasy. Ciekawostką niech będzie fakt, że w tej niezwykłej roślinie znajduje się aż 10 razy więcej witaminy A, niż w zwykłej marchwi. Nic więc dziwnego, że właściwości odżywcze ekstraktu, mogą przyprawić dietetyków o (pozytywny) zawrót głowy.

  Liście Moringa są również bogate w błonnik, choć – biorąc pod uwagę olbrzymią zawartość znajdujących się w nich witamin – nie każdy zwraca na to uwagę. I właśnie dzięki temu, te niezwykłe tabletki na odchudzanie, są tak skuteczne w walce z nadmierną tkanką tłuszczową.

  Działanie produktu – co warto o nim wiedzieć?

  Moring Slim to tabletki na odchudzanie, których działanie nie ogranicza się wyłącznie do redukcji masy ciała. Regularne stosowanie wyrobu przełoży się na:

  • efektywniejszą pracę układu pokarmowego,
  • przyspieszenie procesów odpowiedzialnych za metabolizm substancji odżywczych,
  • efektywniejszą ochronę tkanek przed szybką oksydacją (starzeniem się),
  • usprawnienie pracy układu krwionośnego, co ma istotne znaczenie w kontekście zapobiegania miażdżycy i w walce z cellulitem,
  • większą dawkę energii, wynikającą z faktu przyspieszenia naturalnych procesów metabolicznych,
  • zmniejszenie łaknienia i wynikający z tego spadek podaży energetycznych substancji odżywczych.

  Warto też zaznaczyć, że w skład suplementu nie wchodzą substancje niebezpieczne dla zdrowia. Suplement nie jest typowym „fat burnerem”, dzięki czemu ryzyko wystąpienia powikłań podczas stosowania produktu ograniczone jest do zera. Wyrób nie zawiera również substancji gwałtownie podwyższających temperaturę ciała. Spalanie tłuszczu jest tu efektem występowania naturalnych mechanizmów, a nie sztucznych procesów chemicznych.

  Moringa a błonnik – jak bezpiecznie stosować?

  Błonnik należy do grupy substancji, które nie są trawione przez ludzki organizm. Mimo to, produkty z błonnikiem są wskazane przy zaparciach i odchudzaniu. Dlaczego?

  1. Błonnik, dzięki swej strukturze, zwiększa swą objętość po podaniu odpowiedniej ilości wody. W organizmie człowieka jest jej pod dostatkiem, dlatego po wchłonięciu zmniejsza on odczucie sytości. Należy przy tym pamiętać, że stosowaniu produktów z błonnikiem zawsze powinno towarzyszyć spożycie dużej ilości wody.
  2. Błonnik skutecznie pobudza układ pokarmowy do efektywniejszego działania. Intensyfikuje on ruchy perystaltyczne jelit, dzięki czemu ryzyko powstania zaparć jest o wiele mniejsze. Błonnik pomaga również w ustabilizowaniu poziomu glukozy we krwi, co oznacza, że jego stosowanie jest wskazane również u osób cierpiących na cukrzycę.

  Moring Slim – przeciwwskazania

  Moring Slim to suplement diety, czyli wyrób, którego skład opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach. Nie można go stosować jako zamiennik diety, lecz wyłącznie jako jej uzupełnienie. To jednak nie wszystkie przeciwwskazania dotyczące wyrobu. Ze względu na specyfikę jego działania, jest ich trochę więcej.

  1. Kobiety w ciąży i karmiące – suplement diety jest wyrobem dosyć nowym (2017 rok) przez co nikt nie wykonał rzetelnych badań dotyczących jego wpływu na kobiety karmiące i ciężarne. Poza tym okres ciąży i karmienia nie sprzyja odchudzaniu, gdyż redukcja spożywanych substancji odżywczych nie wpłynie korzystnie na stan płodu, ani też na jakość kobiecego mleka.
  2. Osoby chore na zapalne schorzenia jelit, również nie powinny stosować suplementu diety. Jego spożywanie w takich sytuacjach jest dozwolone jedynie wtedy, gdy zostało wydane stosowne zalecenie lekarskie. Błonnik zawarty w preparacie może doprowadzić do podrażnień jelita, przez co jego struktura będzie bardziej podatna na powstawanie zmian w postaci guzów zapalnych i nowotworowych.
  3. Z suplementu diety nie powinny korzystać również i te osoby, które są uczulone na substancje czynne zawarte w preparacie. Oczywiście skład produktu ogranicza się w zasadzie wyłącznie do ekstraktu z liści Moringa, ale zawarte w nim substancje czynne (zwłaszcza błonnik) mogą doprowadzić do poważnych reakcji alergicznych.
  4. Stosowanie suplementu diety nie jest wskazane również u osób niepełnoletnich. Ograniczenie podaży substancji odżywczych (w tym energetycznych) może doprowadzić do wielu różnych powikłań, w tym – spowolnienia procesów odpowiedzialnych za wzrost i rozwój młodego człowieka. W niektórych przypadkach spożycie tabletek na odchudzanie przez osoby niepełnoletnie, może doprowadzić do szeregu dysfunkcji w obrębie układu hormonalnego!

  Stosowanie suplementu i ewentualne skutki uboczne

  Stosowanie suplementu zgodnie z zaleceniami producenta jest całkowicie bezpieczne (po uwzględnieniu ewentualnych przeciwwskazań). Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na ilość zażywanych tabletek. Ich nadmiar nie tylko nie przyspieszy procesu odchudzania, ale za to może doprowadzić do wielu schorzeń (zwykle przejściowych) układu pokarmowego.

  Jak zatem stosować suplement diety? Najlepiej rano i wieczorem – po jednej kapsułce. Zaleca się również, by:

  • każdorazowe spożycie suplementu miało miejsce na około pół godziny przed posiłkiem, dzięki temu organizm odczuje mniejszy apetyt i przyjmie mniejszą ilość energetycznych substancji odżywczych,
  • każdą tabletkę popić odpowiednio dużą ilością wody; dzięki temu unikniemy ewentualnych powikłań związanych z zaparciami i niedrożnością jelit,
  • „wieczorną” kapsułkę spożywać na co najmniej 2 – 3 godziny przed snem, przez co unikniemy bezsenności wynikającej z pobudzenia naszego organizmu i zachodzących w nim procesów metabolicznych.

  Ocena produktu

  Moring Slim to suplement, czyli – jak sama nazwa wskazuje – pewien dodatek do prawidłowej i zoptymalizowanej diety odchudzającej. Przeceniane jego właściwości może okazać się złudne, podobnie zresztą jak w przypadku wielu innych, analogicznych produktów. Niemniej odpowiednio stosowany produkt, może okazać się skuteczny w walce z nadmierną tkanką tłuszczową. Ogromna ilość zawartych w nim substancji odżywczych, z pewnością korzystnie wpłynie na przyspieszenie metabolizmu. Należy jednak pamiętać, by – oprócz stosowania suplementu – zwrócić również uwagę na:

  • zwiększoną aktywność fizyczną,
  • optymalizację diety zwłaszcza pod kątem przyjmowanych tłuszczów i węglowodanów,
  • zmianę trybu życia, postawienie na częstszy wysiłek i w miarę regularne ćwiczenia.

  Podsumowanie

  Moring Slim to suplement diety, którego działanie jest w pełni zgodne z informacjami podanymi przez producenta. Skuteczność produktu nie jest jednak zależna wyłącznie od jego regularnego stosowania. Równie ważna jest zmiana przyzwyczajeń dietetycznych, bez której stosowanie suplementu nie ma sensu.

  Zostaw komentarza