Odchudzanie i modelowanie sylwetki to procesy, które nie ograniczają się wyłącznie do redukcji spożywanych kalorii. Owszem, czynnik ten jest z pewnością bardzo istotny, ale nie aż tak skuteczny, jak kompleksowe podejście do tematyki redukcji masy. Keto Actives to suplement diety, który – według producenta – jest środkiem skutecznie ów proces wspierającym. Czy warto go nabyć?

  Poniższą recenzję poświęcimy właśnie temu produktowi. Skupimy się nad jego sposobem działania, zawartych w nim składnikach i rzecz jasna – ewentualnych skutkach ubocznych i przeciwwskazaniach dotyczących jego stosowania. Zapraszamy do lektury!

  Keto Actives – co to jest?

  Keto Actives to kompleksowo działające tabletki na odchudzanie, które doskonale wpisują się w rolę skutecznego suplementu diety. Oznacza to, że produkt ten jest jedynie wsparciem dla odpowiednio zbilansowanej diety, a nie jej zamiennikiem lub tzw. „spalaczem tłuszczu”. Mówiąc krótko – jest to bezpieczny suplement, którego zadaniem jest przyspieszenie i zoptymalizowanie procesu spalania tłuszczu w organizmie. W związku z tym, należy go stosować z uwzględnieniem odpowiedniej dawki składników odżywczych i koniecznością zwiększenia dotychczasowej aktywności fizycznej. Tylko wtedy wykazuje on swą pełną skuteczność.

  Skład i opis poszczególnych składników

  Zgodnie z tym co napisaliśmy wcześniej, Keto Actives jest suplementem o wielopłaszczyznowym działaniu. Jest to zasługą zawartych w nim składników, których oddziaływanie na organizm nie ogranicza się wyłącznie do przyspieszonego spalania tkanki tłuszczowej.

  1. Bezwodna kofeina o naturalnym pochodzeniu – składnik ten pomaga zwalczyć zmęczenie, zoptymalizować pracę naszego mózgu i jednocześnie zmobilizować nas do zwiększonego wysiłku fizycznego.
  2. ForsLean – to substancja pochodzenia naturalnego, której działanie skupia się przede wszystkim na metabolizmie tłuszczów. Dzięki temu wolniej się męczymy a nasz organizm uzyskuje znacznie więcej energii, niż w przypadku „tradycyjnego” spalania komórek energetycznych.
  3. Carinol – jest to laboratoryjna nazwa sprężonego kwasu linolowego. Substancja ta odpowiedzialna jest za utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu. Pośrednio wpływa ona korzystnie na proces oczyszczania naczyń krwionośnych z zalegających złogów tłuszczowych.
  4. Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy – jest to bardzo często spotykany składnik wielu suplementów na odchudzanie. Zawarte w nim składniki odżywcze bardzo korzystnie wpływają na kondycję układu pokarmowego. Co więcej – substancja ta efektywnie wspiera proces odchudzania, poprzez zoptymalizowanie metabolizmu tłuszczów.
  5. Wyciąg z owoców czarnego pieprzu – substancja ta jest odpowiedzialna za zwiększenie przyswajalności składników odżywczych. Cecha ta wpływa korzystnie nie tylko na sam proces odchudzania, ale też na wiele innych zjawisk zachodzących w obrębie organizmu człowieka.
  6. Ekstrakt z korzenia ashwagandhy – to dość egzotyczna substancja, która korzystnie wpływa na poziom energii, uzyskiwanej w trakcie procesu spalania substancji odżywczych. Ashwagandha reguluje gospodarkę hormonalną, usprawnia działanie mózgu a także promuje rozwój siły oraz masy mięśniowej.
  7. Ekstrakt z papryki rocznej – korzystnie wpływa na pracę całego układu trawiennego. Poza tym papryka roczna zawiera wiele witamin, w tym oczywiście witaminy C.
  8. Chrom – jest to bardzo ważny składnik naszej diety. Odgrywa on bardzo istotną rolę w procesie utrzymania odpowiedniego poziomu glukozy we krwi. Chrom jest obowiązkowym składnikiem codziennej diety, gdyż w konsekwencji znacznie ułatwia proces odchudzania.

  Keto Actives – atuty stosowania produktu

  Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto stosować opisywany suplement diety. Po pierwsze – jest on idealny dla wegetarian. Nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu również i oni mogą z powodzeniem korzystać z jego potencjału. Po drugie – produkt został stworzony przez specjalistów i dietetyków. Zawartość poszczególnych składników ściśle uwzględnia zapotrzebowanie organizmu na konkretne substancje.

  Analizując powyższy skład, można łatwo dojść do wniosku, jaki wpływ na ludzki organizm wywiera suplement na odchudzanie Keto Actives. Działanie to można streścić w kilku najważniejszych punktach:

  • Przyspieszanie spalania tłuszczu, bez wykorzystania sztucznych i niebezpiecznych substancji podwyższających temperaturę ciała. Dzięki temu Keto Actives jest suplementem w pełni bezpiecznym.
  • Zmniejszanie ryzyka wystąpienia miażdżycy, dzięki usuwaniu nadmiaru tłuszczu z krwiobiegu. Konsekwencją tego zjawiska jest przyspieszenie i zoptymalizowanie procesu krążenia krwi w organizmie, czyli – mówiąc prościej – lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek.
  • Optymalizacja gospodarki tłuszczami w przypadku stosowania tak zwanej diety ketonowej, w której główną rolę odgrywają zwłaszcza tłuszcze (kosztem przede wszystkim węglowodanów).
  • Usprawnienie pracy układu trawiennego a co za tym idzie – poprawa metabolizmu poprzez lepsze wchłanianie potrzebnych składników odżywczych i przyspieszenie procesu ich trawienia.
  • Redukcja odczucia nagłych napadów głodu i tzw. „wilczego apetytu”. Suplement zawiera szereg substancji czynnych, których działanie optymalizuje gospodarkę węglowodanami w organizmie (to przede wszystkim one są odpowiedzialne za zwiększony apetytu).

  Nie bez znaczenia jest też fakt, że tabletki Keto Actives są wyprodukowane wyłącznie z naturalnych składników. Brak syntetycznych środków wspomagających nie tylko przedkłada się na lepsze efekty kuracji, ale też eliminuje ryzyko powstania niebezpiecznych komplikacji, tak charakterystycznych dla (niestety) coraz popularniejszych fat burnerów.

  Stosowanie i dawkowanie

  Keto Actives to suplement diety, który – ze względu na odpowiednio wysoką zawartość składników odżywczych – zapewnia kompleksowe funkcjonowanie układu pokarmowego i krwionośnego. W dwóch kapsułkach produktu zawarto aż 900 mg różnych substancji czynnych, wśród których prym wiodą: ForsLean (ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej – 250 mg), Clarinol (250 mg) i kofeina bezwodna (około 150 mg).

  W związku tym, optymalne stosowanie suplementu diety powinno się ograniczać do spożycia 2 kapsułek dziennie – jednej rano a drugiej wieczorem. Każdą połkniętą kapsułkę należy zapić dużą ilością wody. Dzięki niej zawarte w preparacie składniki odżywcze znacznie szybciej zostaną wchłonięte do organizmu. Stosowanie preparatu nie koliduje ze spożywaniem alkoholu, aczkolwiek – ze względu na zawarte w nim węglowodany – warto go odstawić na dłuższy czas. Należy pamiętać, że zwiększenie dziennej dawki preparatu może mieć miejsce na wyraźne polecenie lekarza!

  Przeciwwskazania – na co trzeba uważać?

  Pomimo, iż prezentowane tabletki są w pełni bezpieczne dla zdrowia, istnieją pewne przeciwwskazania dotyczące stosowania produktu. Wynikają one przede wszystkim ze specyfiki stosowania suplementów diety. Oto najważniejsze z nich:

  1. Z suplementu nie powinny korzystać kobiety w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Jak dotąd nie przeprowadzono badań symulujących oddziaływanie preparatu na dziecko w łonie matki. Ponadto istnieje ryzyko, że zawarte w nim składniki czynne mogą przedostać się do mleka matki.
  2. Keto Actives nie powinien być też stosowany przez osoby niepełnoletnie. Okres dojrzewania wiąże się z występowaniem szeregu zmian w organizmie młodego człowieka. Dodatkowa suplementacja może wpłynąć na ich zaburzenie, co oczywiście może doprowadzić do wystąpienia różnych schorzeń.
  3. Suplement nie powinien być stosowany przez osoby cierpiące na schorzenia układu pokarmowego (trawiennego) i na inne, ciężkie choroby pokarmowe. Nie zaleca się też, by Keto Actives był stosowany przez osoby cierpiące na cukrzycę (zawiera on w składzie substancje, które regulują poziom węglowodanów). W każdym z powyższych wypadków stosowanie suplementu należy skonsultować z lekarzem!
  4. Keto Actives nie może być stosowany przez osoby cierpiące na reakcje uczuleniowe na którykolwiek ze składników suplementu. W przypadku wystąpienia takich reakcji, należy jak najszybciej przerwać suplementację. Jeśli efekty uczulenia utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem na temat dalszego postępowania.
  5. Nie należy samodzielnie zwiększać liczby spożywanych tabletek w ciągu doby. Postępowanie takie nie przyspieszy procesu terapeutycznego. Co ważne – nadmiar niektórych substancji zawartych w preparacie i tak jest odprowadzany w naturalny sposób z ciała człowieka. Zbyt duża ilość spożywanych kapsułek może doprowadzić do powstania schorzeń o charakterze trawiennym.

  Ocena produktu

  Keto Actives to suplement diety, który przeznaczony jest dla osób chcących przyspieszyć proces odchudzania. Zawarte w nim składniki działają mobilizująco na organizm, dzięki czemu procesy metaboliczne zostają skutecznie przyspieszone. Na uwagę zasługuje fakt, że produkt ten jest stworzony przez dietetyków. Dzięki temu możemy mieć pewność, że jego powinno być dla nas w zupełności bezpieczne.

  Zostaw komentarza