Aby jak najdłużej utrzymać dojrzałą cerę w dobrej kondycji, warto się o nią odpowiednio zatroszczyć. Jakie potrzeby ma skóra kobiet po 40. roku życia i jaki program pielęgnacji wybrać? Zapytaliśmy o to ekspertkę marki Dabi’a.

  Artykuł sponsorowany

  Wzmocnij działanie kosmetyków

  Profesjonalnie opracowane programy pielęgnacji skóry po 40-stce obejmują wsparcie od wewnątrz i od zewnątrz – miejscowo. Według ekspertów marki Dabi’a, ma to szczególne znaczenie u kobiet w okresie okołomenopauzalnym, u których zmiany hormonalne wywołują prawdziwą rewolucję w organizmie, co odbija się na stanie cery.

  Wchłanianie stosowanych miejscowo substancji aktywnych zawartych w kosmetykach jest utrudnione, ponieważ naskórek u dojrzałych kobiet rogowacieje i staje się grubszy. W myśl idei INNER OUTER CARE, dla zwiększenia skuteczności zewnętrznej pielęgnacji konieczna jest odpowiednia suplementacja składnikami aktywnymi, które mają działać w poszczególnych obszarach organizmu.

  Wybierz profesjonalne produkty

  Na rynku znajdziemy wiele preparatów dla dojrzałych kobiet, ale jak podkreślają eksperci marki Dabi’a, najlepsze efekty można osiągnąć, stosując synergicznie działające suplementy i kosmetyki. Celem takiej pielęgnacji jest opóźnienie procesów starzenia oraz efektywne wsparcie regeneracji naskórka poprzez przeciwdziałanie szkodliwym czynnikom, takim jak stres, zaburzenia snu i brak równowagi emocjonalnej.

  Dobry program INNER OUTER CARE powinien więc składać się z przebadanych klinicznie suplementów o opatentowanej formule i potwierdzonym w badaniach działaniu oraz uzupełniających je bogatych w składniki aktywne, silnie skoncentrowanych kosmetyków o udowodnionej skuteczności.

  Na różne problemy

  Program INNER OUTER CARE należy dobrać stosownie do potrzeb. Bardzo często, to uroda staje się pierwszym sygnałem do działań u kobiet po 40-stce, które zaczynają dostrzegać zmiany na swojej twarzy a w tym spadek elastyczności skóry, pojawianie się zmarszczek i widoczną zmianę owalu twarzy spowodowane utratą kolagenu i elastyny.

  Warto wówczas działać efektywnie z dwóch stron – od wewnątrz i od zewnątrz równocześnie.  Ważny jest w tym wypadku proces stymulacji naturalnej syntezy kolagenu, dlatego istotną rolę może odegrać w tym wypadku  – oprócz odpowiedniej diety – suplement diety, który zawiera odpowiedni zestaw naturalnych składników o udokumentowanym badaniami klinicznymi działaniu w tym zakresie oraz działający także silnie antyoksydacyjnie, by zahamować m.in. proces degradacji włókien kolagenowych spowodowanych działaniem wolnych rodników. Do takich należy suplement diety Dabi’a Age Delay Antioxidant Formula – antyoksydacyjna formuła opóźniająca procesy starzenia. Przy wsparciu peptydowego serum, którego formuła opiera się o peptydy sygnałowe ­– małe fragmenty białek, które łatwo przenikają do głębokich warstw skóry, gdzie stymulują fibroblasty do syntezy kolagenu, razem stanowią efektywne działanie opóźniające zachodzące procesy starzenia naszej cery.

  W dobrym peptydowym serum do twarzy znajdziemy też inne cenne składniki aktywne, które w połączeniu z bogatą w antyoksydanty suplementacją, mogą pomóc opóźnić procesy starzenia.

  Częstym problemem kobiet w okresie okołomenopauzalnym są problemy ze snem, stres i rozdrażnienie, co stwarza warunki sprzyjające wyzwalaniu szkodliwych wolnych rodników przyspieszających proces starzenia. Odpowiedzią na to jest stworzenie odpowiednich warunków do dobrego snu i wyciszenia organizmu, aby mógł się w pełni zregenerować. Jednym z nich może być suplementacja, której zadaniem jest przywrócenie równowagi emocjonalnej, odprężenie i utrzymanie pozytywnego nastroju oraz skrócenie czasu potrzebnego do zaśnięcia. Tylko wartościowy sen jest najlepszym naturalnym sposobem na pełną regenerację całego organizmu jak i  naszej cery. Taki sen należy też połączyć z odpowiednim kosmetykiem, który dzięki swojej formulacji regeneruje i odżywia zmęczoną twarz i przywraca jej blask, poprawia elastyczność niwelując oznaki zmęczenia. Tylko dzięki kompleksowemu działaniu tych dwóch preparatów zadbamy efektywnie o to, by obudzić się w pełni wypoczęta i pełna świeżego blasku.

  Leave A Reply