Chcąc zachować młodość na dłużej, nie trzeba wcale sięgać po medycynę estetyczną czy co gorsza chirurgię plastyczną. Otóż można zachować młody wygląd, a dzięki właściwej pielęgnacji pozbyć się drobnych i nieco głębszych zmarszczek. Dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić.

  Artykuł sponsorowany

  Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek i zachować młodość na dłużej?

  Nie trzeba wcale szukać tajemniczego eliksiru młodości, bo już on istnieje. Można takim mianem określić przeciwzmarszczkowe serum z retinolem. Ma ono zdecydowanie wyższe stężenie składników odżywczych niż krem. Jednocześnie najlepszy efekt osiągniecie, gdy po nałożeniu serum zaaplikujecie też krem nawilżający, koniecznie z kwasem hialuronowym. Najlepiej odczekać 20 minut i po tym czasie użyć kremu. Przyjrzyjmy się w czym tkwi sekret retinolu. Otóż musicie wiedzieć, że jego działanie jest naprawdę szerokie. Wykazuje działanie antyoksydacyjne, redukuje też wpływ wolnych rodników. Dzięki temu, że reguluje pracę gruczołów łojowych nie trzeba obawiać się zaskórników czy nowych niedoskonałości. Retinol stymuluje do tego produkcję kolagenu i elastyny i wypełnia drobne zmarszczki. Nie wspomnieliśmy jeszcze, że poprawia nawilżenie skóry. Jeżeli chodzi o kremy, to powinniście sięgnąć po takie z kwasem hialuronowym, który odbudowuje warstwę hydrolipidową. Pozwala utrzymać prawidłowe nawilżenie skóry. Jeżeli Wasza skóra jest skłonna do podrażnień, ale i niedoskonałości, to wybierzecie krem z dodatkiem niacynamidu. Reguluje on wydzielanie sebum, a przy tym zapobiega powstawaniu pryszczy czy zaskórników. Skóra staje się przy tym zdecydowanie jędrniejsza.

  Piękna i młoda skóra – możesz ją mieć!

  Aby zachować piękną i młodą skórę na dłużej nie wystarczy tylko pielęgnacja. Ważna jest także dieta i to koniecznie bardzo zdrowa dieta. Powinna być oparta na dużej ilości warzyw. Można powiedzieć, że właśnie warzywa muszą stanowić podstawę posiłku. Powinny zajmować ponad 75% miejsca na talerzu. Trzeba też zwiększyć podaż witamin A, C i E, które określane są witaminami młodości. Znajdziecie je w zielonych i czerwonych warzywach czy owocach cytrusowych. Zamiast kolorowych napojów, stawiajcie tylko i wyłącznie na soki, najlepiej świeżo wyciskane. Można także wybrać te tłoczone na zimno. Natomiast sokom z koncentratu mówimy stanowcze „nie”. Codziennie trzeba wypijać przynajmniej 2 litry wody niegazowanej. Możecie jeszcze sięgnąć po wodę kokosową czy aloesową. Poza zdrową dietą ważna jest i aktywność fizyczna. Najlepiej uprawiać ją codziennie. Przy czym wystarczy zaledwie 30 minut joggingu, by poczuć się zdecydowanie lepiej. Możecie też jeździć na rowerze czy spacerować. Możliwości jest sporo.

  Mniej stresu, a więcej radości w życiu – czas postawić na siebie

  By młodo wyglądać, trzeba też młodo się czuć. Aby młodo się czuć, należy czerpać radość z życia. To oznacza z kolei, że konieczne jest ograniczenie stresu i robienie rzeczy, które sprawiają przyjemność. W żadnym wypadku nie można więc rezygnować z siebie i swoich potrzeb na rzecz innych. Czas o sobie pomyśleć i każdego dnia zrobić coś, co daje radość. Możecie wyjść do kina czy po prostu przygotować ciepłą kąpiel. A może zawsze marzyłyście o skoku na bungee, lecz ciągle odwlekałyście decyzję? Należy wreszcie zmienić styl myślenia i postawić na siebie. To tak wiele i zarazem tak niewiele.

  Leave A Reply