Na podjęcie zatrudnienia w charakterze opiekunki seniora w Niemczech decyduje się wiele Polek. Zanim jednak wyjedzie do wymarzonej pracy, musi znaleźć ofertę zatrudnienia. Te przeglądać można w Internecie, online można też na nie odpowiadać. Ile jednak CV trzeba rozesłać, aby znaleźć pracę? Jak długo trzeba czekać na wyjazd?
Artykuł sponsorowanyPraca w Niemczech od zaraz – czy jest możliwa?
Wiele osób decydując się na wyjazd do Niemiec jako opiekunka seniora, do pracy chce pojechać od zaraz. Liczy na szybki wyjazd i długi kontrakt. Czy takie opcje, są jednak możliwe? To zależy. Głównym determinantem jest długość procesu rekrutacji. Są agencje, które szybko i sprawnie rekrutują kandydatów, są i takie, które przedłużają cały proces do kilku tygodni, a nawet miesięcy. Sprawnej rekrutacji możesz spodziewać się na opieka.felizajob.pl/oferty-pracy-dla-opiekunek-osob-starszych/, gdzie oferty pracy od zaraz pojawiają się codziennie w kategorii opieka Niemcy.
Felizajob, choć oferuje szybką rekrutację, to dba o jej najwyższe standardy. To, dlatego do rozmowy przygotuj się wyjątkowo solidnie – zgromadź dokumenty potwierdzające wykształcenie i doświadczenie, ćwicz rozmówki niemieckie, a także przygotuj pytania, które chcesz zadać rekruterowi. Im więcej i lepiej przedstawisz swoją osobę, tym szybciej rekruter będzie mógł ocenić, czy jesteś odpowiednią kandydatką dla danego seniora.
Kto ma szansę na szybkie zatrudnienie w opiece w Niemczech?
Nie ma co ukrywać, że na szybkie zatrudnienie w opiece w Niemczech mogą liczyć przede wszystkim osoby z dużym doświadczeniem zawodowym, a także wykształceniem medycznym. Bardzo ważna jest też znajomość języka niemieckiego – im jest ona wyższa, tym lepiej. Pracę od zaraz łatwiej też znaleźć osobom elastycznym, czyli takim niemającym preferencji w zakresie lokalizacji zatrudnienia, płci podopiecznego czy jego stanu zdrowia.
Jak szybko można wyjechać do pracy do Niemiec?
Rekrutacja na opiekunkę seniora w Niemczech to zazwyczaj kilkuetapowy proces. Pierwszym jego krokiem jest wysłanie formularza zgłoszeniowego lub CV. Jeśli chcesz przyspieszyć ten etap, prześlij do agencji kompletne dokumenty i wskaż jasno swoje najważniejsze umiejętności i kompetencje. Drugim etapem jest rozmowa z rekruterem– stacjonarnie lub online.
W jej trakcie zazwyczaj odbywa się test języka niemieckiego, a także osoba prowadząca spotkanie poznaje preferencje i oczekiwania kandydata wobec pracy. Pozytywne przejście tych etapów oznacza zielone światło do wyjazdu. W większości przypadków odbydwa się on 2-3 tygodni po zakończeniu procesu rekrutacyjnego, jednak w szczególnych przypadkach może dojść do niego szybciej.