Zielona kawa może mieć postać gotowych do zaparzenia ziaren, ekstraktu z nich lub kapsułek. Green Coffee 5K to produkt dostępny właśnie w postaci kapsułek, którego dobroczynne właściwości wynikają z dużej zawartości kwasu chlorogenowego.

  Dlaczego akurat „zielona” kawa?

  To, że nasze ubrania stają się z biegiem czasu coraz ciaśniejsze, zwykle nie jest efektem ciągłego prania, lecz zwiększającej się masy ciała. Problem polega na tym, że nie zawsze przyjmujemy to do wiadomości. Tymczasem moglibyśmy postawić na naturalne rozwiązania, które nie tylko pomogłyby zrzucić zbędne kilogramy, ale też ułatwiłyby codzienne funkcjonowanie w różnych aspektach życia. Czymś takim jest Green Coffee, czyli popularna zielona kawa. Dlaczego warto go stosować? Oto prosta odpowiedź na to pytanie.

  Powód jest prosty: preparat redukuje uczucie łaknienia, zmniejsza ilość wchłanianych do organizmu cukrów i – tym samym – zmusza nasze ciało do spalania tkanki tłuszczowej. Oczywiście jej spalanie po zażyciu kilku kapsułek nie wzrośnie skokowo. W stosowaniu zielonej kawy na odchudzanie ważna jest cierpliwość, systematyczność i duża dawka ruchu. Niemniej udowodniono, że pozwala ona zmniejszyć masę ciała nawet o około 2 kg miesięcznie. Nie jest to dużo, ale nie zapominajmy, że tylko takie odchudzanie ma jakikolwiek sens. Gwałtowne diety redukcyjne działają co prawda o wiele szybciej, ale też zwiększają prawdopodobieństwo powstania efektu jojo.

  Korzyści wynikające ze stosowania Green Coffe 5K

  1. Odchudzanie – dzięki zastosowaniu kwasu chlorogenowego, produkt zmniejsza ilość wchłanianych substancji odżywczych. Poza tym udowodniono, że redukuje on odczucie głodu, korzystnie wpływając na procesy metaboliczne. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kwas ten pozytywnie wpływa na stabilizację poziomu cukru we krwi.
  2. Więcej energii – duża dawka energii to „produkt uboczny” efektywniejszego spalania substancji odżywczych. Dlaczego? Ponieważ produkt ogranicza ilość wchłanianych cukrów, zwiększając tym samym udział tłuszczów w dziennym bilansie energetycznym. Ich spalanie zapewnia organizmowi większą jej dawkę, zmuszając przy tym nasz układ pokarmowy do jeszcze efektywniejszego działania.
  3. Przyspieszony metabolizm – to jeden z najważniejszych atutów stosowania zielonej kawy. Procesy odpowiedzialne za przemianę materii muszą być całkowicie uporządkowane, by mówić o prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu. To dzięki nim czujemy się lepiej, zdrowiej i – co najważniejsze – redukujemy masę naszego ciała bez konieczności ciągłego zagładzania się.
  4. Skuteczność w rozbijaniu tłuszczu – tabletki Green Coffee 5K to prawdziwa rewolucja w kontekście produktów dietetycznych opartych na zielonej kawie. Zawiera ona aż 5 000 mg substancji czynnej, dzięki czemu gwarantuje optymalny proces redukcji masy ciała. Zawarte w niej związki działają niczym taran, likwidując tkankę tłuszczową z całej powierzchni ciała.

  Skład produktu, czyli Green Coffee 5K od kuchni

  Istotą suplementu diety jest jego złożony skład. Dzięki temu nie tylko działa on bezpośrednio na tkankę tłuszczową, ale też dotyka wielu różnych aspektów funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jedna kapsułka zielonej herbaty zawiera między innymi:

  • polifenole,
  • związki kwasu salicylowego,
  • kwas foliowy,
  • witaminę B1,
  • witaminę B2,
  • witaminę C,
  • wapń,
  • potas,
  • magnez,
  • sód.

  Substancje te odgrywają istotną rolę w naszym organizmie:

  • działają jako przeciwutleniacze, spowalniając proces starzenia się skóry i jednocześnie przyspieszając oczyszczanie organizmu z toksyn będących produktem ubocznym przemiany materii,
  • podwyższają w ograniczonym stopniu temperaturę naszego ciała, przyspieszając w ten sposób spalanie tkanki tłuszczowej (na podobnej zasadzie działają między innymi białka),
  • intensyfikują pracę układu pokarmowego, dzięki czemu samo trawienie pokarmu wymaga większych nakładów energetycznych,
  • pomagają w koncentracji, zapewniając naszemu organizmowi lepsze warunki do wytężonej pracy i to nie tylko w kontekście wysiłku fizycznego, ale również intelektualnego,
  • zwiększają efektywność przepływu krwi wewnątrz naczyń krwionośnych, dzięki czemu minimalizują ryzyko odkładania się tłuszczu i – tym samym – zmniejszają prawdopodobieństwo powstawania blaszek miażdżycowych.

  Przeciwwskazania – kiedy nie warto stosować zielonej kawy?

  Green Coffee 5K to suplement diety, który – pomimo swego naturalnego pochodzenia – nie powinien być stosowany w przypadku występowania niektórych czynników chorobowych. Każdy suplement diety wykazuje bowiem działanie, które w niektórych przypadkach może być niebezpieczne dla zdrowia. Jakie zatem wyróżniamy przeciwwskazania do stosowania produktu?

  1. Cukrzyca – u osób zdrowych poziom glukozy we krwi jest stabilizowany przez pracę trzustki. Z kolei u osób cierpiących na cukrzycę, procesy te są w znacznym stopniu zaburzone. Dlatego stosowanie zielonej kawy przez diabetyków, może doprowadzić do znaczącego i niekontrolowanego obniżenia poziomu glukozy we krwi.
  2. Kobiety w ciąży i karmiące – na chwilę obecną nie zrealizowano kompleksowych badań, które wykazałyby negatywny wpływ zielonej kawy na organizmy matki lub dziecka. Niemniej istnieje ryzyko przedostania się do krwi dziecka związków kofeiny, które wchodzą w skład suplementu diety.
  3. Nadciśnienie tętnicze i schorzenia serca – zielona kawa działa pobudzająco na organizm człowieka, podwyższając jednocześnie ciśnienie krwi. U osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze bądź choroby serca, może to doprowadzić do niekontrolowanego rozregulowania parametrów pracy układu krwionośnego i w konsekwencji do związanych z tym powikłań zdrowotnych.

  Jak stosować – kilka istotnych zaleceń

  Green Coffee 5K powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami producenta. W związku z tym:

  • nie należy go stosować u osób wykazujących nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu,
  • w przypadku korzystania z pomocy poradni kardiologicznej, dietetycznej lub diabetologicznej, sam zamiar stosowania suplementu diety powinien zostać skonsultowany z lekarzem specjalistą,
  • nie należy ograniczać się wyłącznie do stosowania preparatu; w celu efektywniejszego spalania tkanki tłuszczowej należy zwiększyć aktywność fizyczną i zmienić tryb życia.

  Jak stosować preparat? Najlepiej ograniczać się do spożycia dwóch kapsułek dziennie, to jest jednej rano i jednej w południe (najlepiej na około 30 minut przed posiłkiem). Wcześniejsze przyjęcie suplementu diety redukuje uczucie sytości podczas posiłku, dzięki czemu ilość wchłanianych przez nas kalorii jest zdecydowanie mniejsza. Najlepsze efekty stosowania uzyskuje się w połączeniu z dietą odchudzającą oraz aktywnością fizyczną.

  Ocena produktu – co warto wiedzieć?

  Green Coffee 5K to suplement diety, który pomaga w redukcji masy ciała. W związku z tym, że jest to wyłącznie „suplement” diety, nie należy go stosować jako jego zamiennika. Sam produkt jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i nie powinien wykazywać działań ubocznych. Jeśli się one mimo wszystko pojawią, zaleca się jak najszybsze zaprzestanie stosowania suplementu i wizytę u lekarza.

  Uwaga! Nie zaleca się stosowania produktu w godzinach popołudniowych i wieczornych. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że zawarte w nich substancje czynne wywołają zaburzenia snu a nawet trwałą bezsenność.

  Podsumowanie

  Zielona kawa to niezwykle skuteczny suplement diety, którego działanie obejmuje wiele różnych aspektów funkcjonowania ludzkiego organizmu. W związku z tym, że jest to produkt w pełni naturalny, można go bezpiecznie stosować w praktycznie każdych warunkach, o ile nie wywołuje on żadnych zjawisk niepożądanych. Mimo to, w przypadku opisywanych wyżej „grup ryzyka” koniecznie zaleca się wcześniejszą konsultację lekarską.

  Zostaw komentarza