Krem pod oczy to ważny element rutyny pielęgnacyjnej, który może przesądzić o tym, jak szybko na twarzy pojawią się pierwsze zmarszczki. Jego wyborowi i dopasowaniu do indywidualnych potrzeb warto więc poświęcić trochę czasu. Z poniższymi wskazówkami nie przysporzy to najmniejszych trudności.
Artykuł sponsorowanyKosmetyki pod oczy, które uporają się z suchością skóry
Cechą typową dla skóry pod oczami jest suchość. Wynika to z jej budowy. Liczba gruczołów łojowych na tym obszarze twarzy jest dość niska, przez co produkcja ochronnego łoju nie odpowiada zapotrzebowaniu skóry. Konieczne jest zatem dostarczenie nawilżenia z zewnątrz poprzez odpowiednią rutynę pielęgnacyjną. Aby spełniła swoją funkcję, powinna zawierać m.in. takie składniki aktywne, jak:
- kwas hialuronowy,
- żel aloesowy,
- gliceryna,
- alantoina,
- d-panthenol,
- kwas mlekowy.
Warto też włączyć do pielęgnacji bogate emolienty, które stworzą na skórze warstwę okluzyjną zapobiegającą uciekaniu wody na zewnątrz. W tej roli sprawdzą się m.in. naturalne oleje i masła.
Czego szukać w dobrym kremie pod oczy z oznakami zmęczenia?
Skóra pod oczami jest cieńsza niż w innych obszarach twarzy. Z tego powodu od razu widać na niej oznaki spowolnienia pracy układu limfatycznego, które towarzyszą niedoborowi snu i zmęczeniu. Gdy nadmiar limfy i toksyn zbiera się wokół oczu, objawia się to pod postacią cieni i opuchlizny.
Ich widoczność jest efektem uwarunkowań genetycznych, ale również pielęgnacji skóry pod oczami. Rozwiązaniem problemu mogą okazać się kosmetyki o działaniu usprawniającym przepływ limfy i pobudzającym mikrokrążenie. W ich składach warto szukać w szczególności kofeiny, hesperydyny, jak również roślinnych ekstraktów – np. z arniki, kasztanowca lub świetlika.
Działanie kojące wykazują także chłodne okłady wykonywane rano, gdy opuchlizna wokół oczu jest najbardziej widoczna. Można skorzystać w tym celu ze specjalnej maski z kamieni szlachetnych lub… zwykłej, metalowej łyżki włożonej na kilka minut do lodówki. Niektóre kosmetyki nadają się też do przechowywania w lodówce, a zaaplikowane “na zimno” mogą przynieść podobny efekt.
Wiele zależy także od zmiany stylu życia. Wprowadzenie jakiejś aktywności fizycznej, picie większej ilości wody i dbanie o higienę snu powinny również przysłużyć się lepszemu wyglądowi skóry pod oczami.
Antyzmarszczkowa pielęgnacja skóry wokół oczu
To właśnie przedwczesne pojawienie się zmarszczek jest tym, co najczęściej przesądza o wprowadzeniu dodatkowej rutyny pielęgnacyjnej obejmującej ten konkretny obszar twarzy. Właściwie dobrane kosmetyki pod oczy mogą opóźnić naturalny proces starzenia się skóry, uelastyczniając ją i uodparniając na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.
Pielęgnacja anti-aging powinna być jednocześnie skoncentrowana, skuteczna i bezpieczna dla oczu. W te kryteria doskonale wpisują się m.in. kosmetyki z retinolem, bakuchiolem, peptydami miedzi oraz witaminami z grupy A i E.