Czy odchudzanie się wyłącznie za pomocą koktajlu czekoladowego jest możliwe? Prawdę mówiąc – tak. Oczywiście wszystko zależy od składu tak sporządzonego suplementu diety, który – przy okazji – jest bardzo smaczny. Mowa tu oczywiście o Choco Lite, czyli suplemencie diety, którego stosowanie (według producenta) ma przełożyć się na redukcję masy ciała i szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

  Poniższą recenzję poświęcimy właśnie temu suplementowi. Sprawdzimy, jaki jest jego skład, na czym polega jego wyjątkowość i przeanalizujemy opinie na jego temat. Zapoznamy się też ze wszystkim ewentualnymi skutkami ubocznymi i przeciwwskazaniami dotyczącymi jego stosowania.

  Choco Lite – czym jest?

  Choco Lite to suplement diety w formie napoju czekoladowego. Jego rolą jest wsparcie organizmu w procesie odchudzana. Wsparcie to – jak na suplement przystało – jest realizowane w sposób wielopłaszczyznowy.

  Mówiąc krótko, jest to produkt, którego działanie ogranicza się do wsparcia procesów odpowiedzialnych za spalanie tkanki tłuszczowej (i tak właśnie należy go traktować). Skupienie się wyłącznie na jego stosowaniu, a nie na innych czynnikach, które mogłyby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej to poważny błąd, który najprawdopodobniej zahamuje wszystkie efekty „kuracji”.

  Działanie Choco Lite

  Zgodnie z tym co zostało napisane wcześniej, Choco Lite działa w sposób wielopłaszczyznowy. Oznacza to, że w praktyce:

  1. Przyspiesza on wszystkie zjawiska metaboliczne zachodzące w organizmie, dzięki czemu organizm łatwiej radzi sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zadaniem składników suplementu jest zatem usprawnienie funkcjonowania naszego ciała, oczywiście wraz z przyspieszeniem procesów przemiany i usuwania substancji odżywczych.
  2. Suplement dodaje energii, gdyż jego stosowanie wiąże się ze zwiększonym spalaniem energetycznych substancji odżywczych. Ma to szczególne znaczenie w kontekście naszego zdrowia, ale i energii niezbędnej do wykonywania pracy i ćwiczeń odchudzających.
  3. Preparat poprawia nasz nastrój, gdyż dodaje nam sił, usprawnia funkcjonowanie naszego organizmu i jednocześnie korzystnie wpływa na naszą efektywność w pracy lub na studiach. Długotrwałe stosowanie suplementu sprawia, że przestajemy czuć się ociężale. Przedkłada się ono również na zmniejszone wchłanianie substancji energetycznych.

  Skład produktu

  Choco Lite to suplement diety, którego skład charakteryzuje się znaczną złożonością. Wszystkie znajdujące się w nim składniki są pochodzenia naturalnego. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że duża liczba wchodzących w jego skład substancji czynnych, korzystnie wpływa na funkcjonowanie całości organizmu a nie jedynie na przyspieszenie lipolizy.

  1. Kakao – główny składnik suplementu, dzięki któremu zyskuje on ciekawy i niepowtarzalny smak. Należy jednak pamiętać, że rola tego składnika w suplemencie, wcale nie ogranicza się jedynie do walorów smakowych. Dzięki niemu spożycie suplementu przedkłada się na nasze lepsze samopoczucie, dodaje nam sił i poprawia zarówno kondycję fizyczną jak i intelektualną. Jest ono bogate w minerały i witaminy, które mają bardzo ważny wpływ na nasze zdrowie.
  2. Otręby – dzięki nim czujemy się bardziej syci, co oczywiście przedkłada się na zmniejszenie ilości wchłanianych substancji energetycznych. Jest to możliwe głównie dzięki zawartemu w nich błonnikowi, który korzystnie wpływa na zachodzące w naszym ciele procesy trawienne.
  3. Gryka – składnik diety, który dzięki swym interesującym właściwościom, skutecznie może pomóc w utrzymaniu funkcjonowania jelit na odpowiednim poziomie. W skład gryki wchodzą substancje czynne, które pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu flory bakteryjnej.
  4. Groszek – roślina, która od wieków była wykorzystywana jako wsparcie w procesach trawiennych. Dzięki niemu procesy przemiany materii zachodzą w naszym organizmie zdecydowanie szybciej, co ma przełożenie na nasz komfort i dobre samopoczucie.
  5. Spirulina – związek chemiczny, który oddziałuje na wszystkie tkanki organizmu człowieka. Działanie spiruliny ogranicza się przede wszystkim do usunięcia nadmiaru wody z tkanek, co jest zresztą bardzo pożądane w walce z cellulitem.
  6. Ryż brązowy – kolejne źródło błonnika w suplemencie. W związku z jego właściwościami, długotrwałe jego stosowanie prowadzi do usprawnienia funkcjonowania układu pokarmowego, zwiększając tym samym uczucie sytości. Poza tym działanie błonnika wiąże się też ze zmniejszeniem ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych lub zapalnych w okolicach dolnych partii jelit.

  Przeczytaj również: Tabletki na odchudzanie – ranking skutecznych suplementów.

  Choco Lite – jak stosować?

  Prawidłowe stosowanie suplementu diety jest niezbędnym warunkiem jego skuteczności. Jak zatem go stosować?

  • Mężczyźni powinni stosować 2 – 3 łyżeczki produktu na 250 ml mleka.
  • Kobiety powinny stosować maksymalnie 1 – 2 łyżeczki produktu do 250 ml mleka.

  W obu przypadkach tak przygotowaną zawiesinę należy spożyć zamiast śniadania. Najlepiej, jeśli:

  • spożyjemy ją mniej więcej do godziny od wstania z łóżka,
  • po zastosowaniu produktu będziemy unikać zbędnych przekąsek, aż do obiadu lub innego, pełnowartościowego posiłku.
  • nie będziemy jej łączyć z alkoholem, gdyż takie połączenie zmniejszy efektywność działania wyrobu,
  • nie będziemy samodzielnie zwiększać codziennej, wymaganej ilości suplementu; jego nadmiar nie przyspieszy odchudzania, a jedynie może nas doprowadzić do poważnych powikłań układu pokarmowego.

  Obostrzenia dotyczące stosowania wyrobu

  Choć opisywany suplement diety ma wyłącznie naturalny charakter, to ze względu na jego wielopłaszczyznowe działanie, nie zaleca się jego stosowania u osób, które:

  • cierpią na choroby alergiczne, związane z nieprzewidywalnymi reakcjami organizmu na składniki zawarte w produkcie,
  • cierpią na schorzenia żołądka i jelit, w tym choroby nowotworowe i zapalne,
   cierpią na cukrzycę i inne schorzenia tożsame dla zbyt niskiego poziomu glukozy we krwi,
  • są w ciąży lub karmią piersią – jak dotąd nie zrealizowano kompleksowych badań, które miałyby wykluczyć ingerencję składników czynnych preparatu w życie dziecka nienarodzonego lub noworodka.

  Na co warto zwrócić uwagę podczas stosowania suplementu?

  Osoby korzystające z suplementu diety zauważą pierwsze efekty stosowania wyrobu już po około 3 dniach jego stosowania. Należy przy tym pamiętać, że produkt ten może być stosowany bardzo długo, bez ryzyka wystąpienia żadnych zjawisk niepożądanych.

  Jeśli jednak one wystąpią, to należy jak najszybciej zaprzestać stosowania produktu. Jeśli będą się one utrzymywać dłużej niż 2 – 3 dni, należy zgłosić się z nimi do lekarza. Najprawdopodobniej będą one miały charakter uczuleniowy.

  W przypadku, gdy osoba planująca stosowanie suplementu choruje na poważne schorzenia związane z układem pokarmowym lub trzustką, zażywanie produktu powinno być uzależnione od opinii lekarza.

  Podsumowanie, czyli ocena suplementu

  Choco Lite to suplement diety, który zbiera kontrowersyjne opinie wśród swoich użytkowników. Doceniany jest przede wszystkim za niebagatelny smak oraz łatwość stosowania. Oczywiście są i takie osoby, które krytykują produkt za stosunkowo wysoką cenę. Warto zaznaczyć, że jedna puszka (około 150 złotych) wyrobu wystarcza na około miesiąc stosowania.

  Produkt – a raczej jego reklamy krążące w sieci wywołały wiele szumu. W sieci pojawiały się reklamy z wizerunkiem znanych celebrytek – Martyny Wojciechowskiej, Małgorzaty Rozenek, Małgorzaty Kożuchowska i Karoliny Szostak, które rzekomo polecały ten suplement. Jak się okazało, żadna z nich nie współpracowała z producentem Choco Lite. Nie wiemy czy za fałszywą kampanią stał sam producent czy może jedynie pośrednik – mimo wszystko bezprawne wykorzystanie wizerunku w celach marketingowych nie nakłania do zakupu suplementu.

  Zostaw komentarza