Choć dalekie podróże nie zawsze są możliwe, to nie oznacza, że zobaczenie najpiękniejszych budowli świata musisz odkładać na później. Dzięki serii LEGO® możesz mieć je w swoim domu w pomniejszonej, ale niezwykle realistycznej wersji. Sprawdź 6 niesamowitych zestawów dedykowanych dorosłym, które pozwolą Ci lepiej poznać świat.

  Artykuł sponsorowany

  Zamek Himeji

  Marzy Ci się Japonia? Ułóż zestaw Zamek Himeji z serii LEGO® Architecture! To zestaw składający się z 2125 elementów, który pochłonie Cię na długie godziny. Jest jednym z najbardziej czczonych budynków w tym kraju, dlatego koniecznie przyjrzyj mu się z bliska. Bez wychodzenia z domu, odtwórz realistyczne detale budowli. Dzięki temu, że zamek został zaprojektowany z niezwykłą precyzją, możesz zobaczyć uproszczoną rekonstrukcje układu wnętrz. Nie braknie także takich szczegółów jak ogrody zamkowe czy cztery drzewa wiśniowe – dwa z zielonymi liśćmi i dwa z różowymi kwiatami. To sprawi, że zbudujesz tę imponującą budowlę w jej naturalnym otoczeniu.

  Tadż Mahal

  Pozostając na kontynencie azjatyckim, warto także zerknąć w stronę Indii. To właśnie tam znajduje się niezwykły Tadż Mahal, który został uwieczniony w formie zestawu LEGO. Składa się z ponad 2000 elementów i robi ogromne wrażenie, pomimo tego, że jest znacznie mniejszy od swojego oryginału. Został bardzo wiernie odwzorowany. Zadbano w nim o każdy detal, m.in. kolistą kopułę, czatri, kryptę z grobowcami Mumtaz i Szahdżahana, komnatę centralną z dwoma cenotafami, monumentalne iwany, główną kopułę, cztery czatri i cztery smukłe minarety. Do zestawu został także dołączony klocek z napisem „Taj Mahal”, który będzie zwieńczeniem budowy tego niesamowitego mauzoleum, zwanego białym klejnotem Indii. To obowiązkowa pozycja dla każdego pełnoletniego miłośnika tego kraju oraz podróży.

  Piramida Cheopsa

  O Piramidzie Cheopsa słyszał najprawdopodobniej każdy. W nieco mniejszej wersji możesz mieć ją w swoim domu dzięki serii LEGO. Zestaw składa się z niespełna 1500 elementów. Powstanie z nich model tytułowej piramidy, która jest uważana za jeden z siedmiu cudów starożytnego świata. Obok niej powstaną także dwie mniejsze piramidy, dwie świątynie grobowe, posągi sfinksów i obelisk. To jednak wciąż nie wszystko! Wnętrze budowli skrywa w sobie wiele tajemnic. Wewnątrz znajdziesz doskonale odwzorowany przekrój z komorami i tunelami. Pojawi się także system, który być może służył do transportowania ogromnych kamieni podczas budowy. Daj się porwać w wir starożytnych przygód i ułóż zachwycającą Piramidę Cheopsa, którą na żywo aktualnie możesz oglądać w Egipcie.

  Biały Dom

  Dzięki serii klocków LEGO dla dorosłych możesz także budować współczesne, zachwycające budynki. Jednym z nich niewątpliwe jest Biały Dom, na który swoje oczy kieruje cały świat. Stworzysz go za pomocą niespełna 1500 elementów. To kolekcjonerski model z ogromną liczbą detali, podzielony na trzy sekcje. Został on idealnie odwzorowany, dzięki czemu można mu się dokładnie przyjrzeć. Prawdopodobnie zapoznasz się z nim lepiej niż podczas wycieczki do Stanów Zjednoczonych. Zestaw z ogromną precyzją skupia się na takich elementach jak m.in. neoklasycystyczne kolumny Rezydencji Wykonawczej prezydenta oraz kolumnady łączące skrzydła Wschodnie i Zachodnie. Pojawią się także otaczające budynek ogrody i fontanna. Biały Dom z pewnością zachwyci każdego pełnoletniego miłośnika USA.

  Statua Wolności

  W Stanach Zjednoczonych znajduje się jeszcze coś, obok czego nie można przejść obojętnie. To Statua Wolności zlokalizowana w Nowym Jorku, którą możesz mieć w swoim domu dzięki marce LEGO. Zestaw składa się z ponad 1600 elementów, które na długie godziny pochłoną pełnoletnich miłośników klocków. Oczywiście tak jak i poprzednie budowle, tak i Statua Wolności została odwzorowana z ogromną precyzją. Model, który ułożysz, będzie zawierał takie szczegóły jak m.in. dekoracyjne tarcze, ceglana faktura, powłóczysta szata, zerwany łańcuch, siedmioramienna korona, złota pochodnia uniesiona w dłoni, charakterystyczna tablica czy kolumnady na balkonie. Dzięki temu z łatwością przyjrzysz się tej zachwycającej budowli podczas układania, a później z dumą położysz ją na półce.

  Zmechanizowana latarnia

  Ostatniej propozycji być może nie znajdziesz w oryginale w żadnym miejscu na świecie, jednak zdecydowanie warto ją ułożyć. Zmechanizowana latarnia to zestaw składający się z ponad 2000 elementów. Został zaprojektowany bardzo realistycznie, dzięki czemu swoim wyglądem przypomina wiele istniejących latarni. Zawiera m.in. zmechanizowane, obrotowe światło oraz niezwykłą soczewką Fresnela. Ponadto z klocków wybudujesz także chatkę z jarzącym się kominkiem. Do zestawu została dołączona minifigurka latarnika i żeglarza, łódź wiosłowa oraz figurki mewy i kota. Dzięki temu Zmechanizowana latarnia dostarczy Ci rozrywki nie tylko w trakcie układania klocków, ale także możesz się nią bawić po ukończeniu dzieła. Każdy dorosły ma czasem ochotę poczuć się jak dziecko, dlatego nie odmawiaj sobie tej przyjemności!

  Leave A Reply